خبری

 • جلسه ویژه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در حضور مقام معظم رهبری

  جلسه ویژه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در حضور مقام معظم رهبری

  - سایت رهبری

  جلسه ویژه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در حضور رهبر انقلاب آغاز شد. دیدار اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی با رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) در حال برگزاری است.

 • ردپای آنفلوانزا در «میقان»

  ردپای آنفلوانزا در «میقان»

  فرزاد زنجیردار

  تالاب «میقان» در ۵ کیلومتری کلانشهر «اراک» واقع شده و همواره به عنوان جاذبه طبیعی و گردشگری و قطبی برای پرنده نگری در مرکز کشور مطرح بوده است، اما زمستان‌ها در کنار مهاجرت پرندگان به این زیستگاه بیم شیوع بیماری‌هایی چون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نیز با آنها می آید و امسال نیز به مانند سال ۹۵ این نگرانی خود را نشان داده است. اولین مورد شیوع این بیماری در تالاب میقان جمعه ۳۰ آبانماه ۹۹ شناسایی شد و به سرعت ممنوعیت تردد و نزدیک شدن به میقان در دستور کار قرار گرفت. طی چند روز اخیر با استقرار گروه‌های عملیاتی، بیش از ۵۰۰ هکتار از تالاب میقان پایش و ۴۵ لاشه پرنده بیمار نیز شناسایی و دفن شده‌ است.

 • جلسه هیات دولت - ۵ آذر

  جلسه هیات دولت - ۵ آذر

  هادی زند

  جلسه پرسش و پاسخ اعضای هیات دولت با خبرنگاران، چهارشنبه ۵ آذر، با حضور تعدادی از وزرای دولت در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

 • امنیت حق من است

ایران

 • ایران زیباست؛ پائیز هزار رنگ «اندج»
 • ایران زیباست؛ پاییز طلایی «شهمیرزاد»

  ایران زیباست؛ پاییز طلایی «شهمیرزاد»

  مسعود محقق

  «شهمیرزاد»، شهری زیبا و کوهستانی در شهرستان مهدیشهر و در فاصله ی حدود ۲۵ کیلومتری شمال مرکز استان سمنان با سرد شدن هوا در فصل پاییز طلایی پوش شده است، منطقه شیخ چشمه سَر یکی از مناطق ییلاقی در شهر «شهمیرزاد» است که هر فصل از سال زیبایی خاص خود را دارد، اما در فصل پاییز یکی از طلایی ترین نقاط این شهر به شمار می آید، قدم زدن در کنار رودخانه همیشه جاری شیخ چشمه سر و پاگذاشتن بر روی انبوهی از برگ درختان تنومند و قد کشیده و جلوه گری خانه باغ های قدیمی و طنین آواز پرندگان در این منطقه، بسیار لذت بخش و دل نشین است.