تاپ سه رسانه دیگر

 • فتوای رهبر انقلاب درباره قرض

  مقام معظم رهبری به استفتایی درباره «قرض» پاسخ داده‌اند.

 • قصه جوش و دمل‌های بهاری

  در مکتب طب سنتی اعتقاد بر این است که بروز انواع جوش در ناحیه خاصی از بدن می‌تواند نشان‌دهنده وضعیت عضوی باشد که در نزدیکی آن قرار دارد. به عبارتی نشانگر وجود اختلالی در عضو مجاور جوش‌هاست که در صورت برطرف‌کردن مشکل و اختلال عضو مورد نظر، جوش‌ها از بین خواهد رفت.

 • امکان برخورد با سایت‌های قمار هست اما ...

  امکان برخورد با سایت‌های قمار هست اما ...

  این ماجرای ما و سایت‌های قمار و شرط‌بندی درحال تبدیل شدن به یک مساله تکراری و روتین و عادی است. آنقدر همه درباره آن حرف می‌زنند و کسی برای آن کاری نمی‌کند که این سایت‌ها حسابی بین جوانان و نوجوانان جا باز کرده‌اند و درحال پیشروی هستند.

 • ناصرالدین شاه چگونه سلبریتی شد؟

  ناصرالدین شاه چگونه سلبریتی شد؟

  در بین شاهان دوره قاجار، ناصرالدین‌شاه شناخته‌شده‌ترین آن‌هاست؛ آن‌قدر که در دوره‌های بعد، دستمایه نگارش مقالات، داستان‌ها و پژوهش‌های بی‌شمار شد و چنان اثر خود را بر زندگی روزمره مردم گذاشت که حتی امروزه، عکس او را می‌شود روی قلیان‌های قدیمی و استکان و نعلبکی‌های عتیقه مادربزرگ‌ها دید.

 • آیا گرفتن مدرک دکتری به هزینه و زحمتش می‌ارزد؟

  آیا گرفتن مدرک دکتری به هزینه و زحمتش می‌ارزد؟

  گرفتن مدرک دکتری در رشته‌ای دانشگاهی کار توان‌فرسایی است که تا مدتی پیش ظاهراً به زحمتش می‌ارزید. منزلت اجتماعی بالا، درآمد خوب و شغلی مطمئن در دانشگاه وسوسه‌کننده بود، اما این روزها سختی‌های این دوره تحصیلی طولانی باقی مانده است، اما خبری از مزایایش نیست. هر ساله لشکری از دکترهای بیکار از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند بدون آنکه چشم‌انداز اطمینان‌بخشی جلویشان باشد. شاید باید این دوره را کنار بگذاریم و روش‌های دیگری را برای تحصیلات پیشرفته امتحان کنیم.

 • ریزش قطعی است

  ریزش قطعی است

  خواسته هواداران هر دو تیم سرخابی هم حفظ حداکثری و چه‌بسا صد درصدی این نفرات است اما از حالا مطمئن باشید ریزش در اردوگاه هر دو تیم قطعی است.

 • بازخوانی گفتگوی محمدعلی سپانلو با آگاتا کریستی

  بازخوانی گفتگوی محمدعلی سپانلو با آگاتا کریستی

  متن گفت‌وگوی ۵۵ سال پیش محمدعلی سپانلو را با «آگاتا کریستی» - مشهورترین و محبوب‌ترین نویسندۀ رمان‌های جنایی و پلیسی در جهان و خالق شخصیت‌هایی چون «هرکول پوآرو» و خانم «مارپل» - در جریان سفرش به تهران که در مجلۀ فردوسی چاپ شد (و بسیار هم مورد استقبال قرار گرفت) می‌خوانید.

 • گفتگو با عبدالوهاب شهیدی در واپسین روزهای زندگی

  گفتگو با عبدالوهاب شهیدی در واپسین روزهای زندگی

  «ادیب خوانساری صدایش هم‌وزن صدای بنده است. محمود خوانساری، بنان، شجریان اینها خوب هستند. صدای همه این‌ هنرمندان را دوست دارم. هنرمندان زیادی با من دوست بودند. خیلی‌ها به منزل ما آمدند و عکس یادگاری گرفتیم. حیف! متاسفانه از دست دادیم‌شان.»

 • واقعا باید به ما میزبانی بدهند؟

  «اگر AFC به ایران میزبانی ندهد، صد درصد از سر حب و بغض است و هیچ احتمال دیگری وجود ندارد!»

 • مراقب باشید؛ حتی اگر جواب تست کرونا منفی باشد!

  مراقب باشید؛ حتی اگر جواب تست کرونا منفی باشد!

  با توجه به افزایش اخیر موارد ابتلا به ویروس کرونا افراد نسبت به نتایج آزمایش منفی کووید-۱۹ بسیار بدبین شده‌اند؛ به‌ویژه هنگامی که علائم خفیف تا شدید مرتبط با ویروس کشنده را هم تجربه کرده باشند.

 • کشت و کار در ناکجاآباد

  کشت و کار در ناکجاآباد

  با مطالعه‌ای گذرا شاید شما هم به این نتیجه برسید که دیگر کمتر کشاورزی هست که با دلبستگی یک کشاورز روی زمین آبا و اجدادی‌اش کار کند. محصولات به بار می‌آیند و در دسترس ما قرار می‌گیرند اما در یک بی‌نظمی فراگیر. وضعیتی که تنها به مسأله بحران آب دامن نمی‌زند بلکه جنبه‌های اجتماعی و سیاسی گسترده‌ای نیز دارد که باید به آنها پرداخت. یک دهه دیگر با خردشدن بیشتر زمین، وضعیت چگونه خواهد بود؟

 • واکسن، راه نجات از ماسک نیست

  واکسن، راه نجات از ماسک نیست

  آیا پس از دریافت واکسن همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم؟

 • آیا استقلال هنوز امیدی برای قهرمان‌شدن دارد؟

  آیا استقلال هنوز امیدی برای قهرمان‌شدن دارد؟

  فرهاد مجیدی برای نزدیک‌شدن به قهرمانی باید کاری فراتر از منصوریان و شفر انجام و همه حریفان آینده را یکی بعد از دیگری شکست دهد.

 • صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

  دستور رئیس‌جمهوری به وزارت کشور و همچنین درگذشت عبدالوهاب شهیدی تیتر مشترک بسیاری از روزنامه‌های امروز هستند.

 • ۵ دردی که نباید نادیده گرفته شود

  با شایع‌ترین دردهایی که می‌توانند نشانه یک مشکل جدی سلامت باشند، آشنا شوید.

 • گداهای تهران در دالان تاریخ

  کشور ما هیچ‌وقت کشور فقیری نبود اما بخش بزرگی از جامعه آن روز ایران در نکبت و فقر دست و پا می‌زد. تازه این را هم نباید فراموش کرد که آن زمان از پایان جنگ اول جهانی مدت زیادی نمی‌گذشت و خرابی‌ها و خسارت‌های آن همچنان باقی بود.

 • چگونه از سفیدشدن موها جلوگیری کنیم؟

  چگونه از سفیدشدن موها جلوگیری کنیم؟

  فرقی ندارد چند سالتان است، ۲۵، ۳۲ یا ۵۰ سال؛ موهایی که رنگ عوض کرده و سفید شده‌اند، می‌تواند در کنار موهای سیاه یا قهوه‌ای چهره شما را تغییر دهند و البته گاهی خلق و خوی شما را تنگ کنند.

 • با قدیمی‌ترین مدیر نظام بیشتر آشنا شوید

  با قدیمی‌ترین مدیر نظام بیشتر آشنا شوید

  سرپرستی سید محمود دعایی بر مؤسسه (روزنامه) اطلاعات، امروز ۴۱ ساله می‌شود و بدین ترتیب عنوان قدیمی‌ترین مدیر جمهوری اسلامی او را می‌برازد. مدتی این عنوان را با عبدالله جاسبی دانشگاه آزاد و محمد علی زم حوزۀ هنری مشترکاً در اختیار داشتند و حالا با کنار رفتن هر دو اختصاصی اوست!

 • پشت پرده مناظره‌های دهه ۶۰

  پشت پرده مناظره‌های دهه ۶۰

  مناظرات سیاسی سال ۱۳۶۰، نقطه عطفی در منش گفت‌وگومحور انقلاب در آن سال‌ها بود که در جریان آن در دو بخش سیاسی و ایدئولوژیک، آقایان مهدی فتاپور (سازمان فداییان خلق اکثریت)، سیدمحمد بهشتی (حزب جمهوری اسلامی)، نورالدین کیانوری (حزب توده ایران)، حبیب‌الله پیمان (جنبش مسلمانان مبارز) در برنامه‌های سیاسی و آقایان مصباح‌یزدی (حوزه علمیه قم)، عبدالکریم سروش، احسان طبری (حزب توده ایران) و فرخ نگهدار (سازمان فداییان خلق اکثریت) در برنامه‌های ایدئولوژیک شرکت داشتند.

 • روایتی تلخ از دلالی با جان بیماران کرونایی

  روایتی تلخ از دلالی با جان بیماران کرونایی

  «۴۰ درصد درگیری ریه»؛ این عکس برای کیه؟ برای من! دودو نگاه بین من و دکتر ...