• سه‌شنبه / ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۲
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99121914709
  • خبرنگار : 50165

رخ‌نمایی زمستان به نشانه‌های بهار؛

هشدار نارنجی هواشناسی در زنجان صادر شد

هشدار نارنجی هواشناسی در زنجان صادر شد

ایسنا/زنجان هشدار نارنجی هواشناسی در زنجان صادر شد.

بنا بر اعلام اداره‌کل هواشناسی استان زنجان، سامانه‌ بارش برف و باران، افت دمای قابل ملاحظه و وزش باد شدید از صبح پنج‌شنبه (۲۱ اسفندماه) وارد استان شده و اوایل وقت شنبه (۲۳ اسفندماه) به پایان می‌رسد.

برای پنج‌شنبه رگبار باران، رعد و برق و احتمال تگرگ، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود. همچنین بارش برف، در برخی مناطق بارش باران، احتمال رعد و برق، وزش باد نسبتاً شدید، کاهش دما و کولاک برف برای روز جمعه و در روز شنبه کاهش قابل ملاحظه دمای کمینه بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سیلسیوس پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره‌کل هواشناسی استان، این سامانه در همه مناطق استان اثر داشته و اختلال در تردد به ویژه در مسیرهای کوهستانی، لغزندگی معابر، کاهش دید به علت مه‌آلودگی و وقوع کولاک، احتمال آسیب به تاسیسات شهری و روستایی در اثر وزش باد شدید، آسیب به محصولات کشاورزی در اثر تگرگ و سرمازدگی از مخاطرات احتمالی این سامانه است.

در این هشدار به شهروندان توصیه شده در سفرهای برون‌شهری به ویژه از مسیرهای کوهستانی احتیاط کرده و خودداری از عملیات عمرانی، احتیاط در عبور از ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان خشکیده، خودداری از صعودهای ورزشی در مدنظر داشته و برای برف‌روبی و پاکسازی معابر آمادگی داشته باشند.

انتهای پیام