• یکشنبه / ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ / ۲۳:۱۹
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99121713195
  • خبرنگار : 50044

رئیس کل دادگستری گیلان:

دستگاه قضایی ترک فعل مدیران را تحت تعقیب قرار می‌دهد

دستگاه قضایی ترک فعل مدیران را تحت تعقیب قرار می‌دهد

ایسنا/گیلان رئیس کل دادگستری استان گیلان گفت: دستگاه قضایی مدیرانی را که ترک فعل کنند مورد تعقیب قرار می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی امروز پس از بازدید از گمرک انزلی در نشستی که به بررسی مشکلات و راهکارهای ترخیص کالا از گمرک اختصاص داشت، با بیان اینکه ماهیت کالای ورودی به گمرک بندرانزلی در سال های اخیر تغییر کرده است اظهار کرد: فرآیندهای ترخیص که متناسب با ماهیت کالاهای جدید باشد در گمرک به درستی اعمال نشده است.

وی تصریح کرد: مواد خوراکی از قبیل غلات، شرایط نگهداری ویژه ای را می طلبد که باید امکانات و تجهیزاتی متناسب با آن ایجاد شود.

رئیس کل دادگستری استان گیلان ضمن تاکید بر بکارگیری روش ها و تجهیزات نوین در کمرگ، به مشخص بودن ماموریت هر یک از دستگاه های متولی ترخیص کالا در فرآیند گمرکی اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی مدیرانی را که ترک فعل کنند مورد تعقیب قرار می دهد.

وی با تاکید بر لزوم استقرار آزمایشگاهی در بندر برای نمونه برداری سریع از کالای خوراکی و پرهیز از ارسال نمونه به آزمایشگاه های سایر شهرها خاطرنشان کرد: در شرایطی که مردم به اقلام ضروری از جمله غلات نیاز مبرم دارند و این کالاها با ارز دولتی به کشور وارد می شود، نباید به دلیل سهل انگاری در انبارها متروکه شده و بعضا فاسد و غیر قابل استفاده شود.

انتهای پیام