• شنبه / ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۷:۵۸
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99121612146
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

توسعه شبکه آبرسانی فضای سبز خمینی شهر

توسعه شبکه آبرسانی فضای سبز خمینی شهر

ایسنا/اصفهان فرماندار خمینی شهر گفت: در چند سال اخیر شبکه آب رسانی شهر توسعه یافته و بر مبنای آمار از ۷۰ هزار به ۱۵۵ هزار متر مربع افزایش یافته است.

علیرضا بصیری، ظهر امروز (شنبه- ۱۶ اسفند ماه) در آیین درختکاری بلوار سید اشرف خمینی شهر اظهار کرد: توسعه فضای سبز و کاشت درخت و ایجاد محیطی نشاط‌ بخش در بدنه مدیریت شهری، یکی از ضروریات مهم در زندگی شهرنشینی امروز است، خصوصا که با وجود رشد صنعت، افزایش ترافیک و آلودگی‌های زیست محیطی این نیاز بیش از پیش احساس می شود.

وی افزود: معابر شهری از جمله فضاهای عمومی شهر است که همه شهروندان از آن استفاده می کنند و کاشت درخت در بلوارها باعث می شود که مبلمان شهری، زیبایی طبیعی خود را حفظ کند. امروز نهال های درخت را به زمین هدیه می دهیم تا سرسبزی و طراوت و زندگی تداوم یابد.

به گزارش ایسنا، فرماندار خمینی شهر اظهار کرد: کاشتن یک نهال می تواند در افزایش سرانه فضای سبز تاثیرگذار باشد. شهروندان و خانواده ها در منازل خود نیز می توانند نهال بکارند و فرهنگ سازی در زمینه حفظ و توسعه فضای سبز ضروری است.

احداث ۴ مخزن ذخیره آب فضای سبز

 همچنین شهردار خمینی شهر گفت: بیش از ۲۰ بلوار طی ۸ سال گذشته در شهر احداث شده است که برای فضای سبز این بلوارها برنامه ریزی دقیق و حساب شده ای انجام شده و مردم شاهد سرسبزی و طراوت این بلوارها هستند.

علی اصغر حاج حیدری در مورد فضای سبز سه بلوار تازه احداث شده شهرداری، اظهار کرد: در چند روز اخیر ۱۳۲۰ اصله درخت در سه بلوار آیت الله احمدی، مرکزی و سید اشرف کاشته شد.

وی در مورد مخازن فضای سبز شهری، گفت: شهرداری خمینی شهر در ۴ سال گذشته موفق به احداث ۴ مخزن سرپوشیده ذخیره آب به ظرفیت مجموعا ۴ هزار متر مکعب شده و احداث پنجمین مخزن نیز در دستور کار قرار دارد. این مخازن در بوستان های فهمیده، شهروند، مولوی و باغبان ساخته شده و در مجموع ۴۷ میلیارد ریال از اعتبارات شهرداری را به خود اختصاص داده است.

شهردار خمینی شهر افزود: شهرداری با صرف این هزینه در حوزه فضای سبز گامی اساسی در جهت استفاده بهینه و مطلوب از منابع آبی برداشته است.

انتهای پیام