• شنبه / ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۶
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 99121612021
  • خبرنگار : 71442

درگذشت تهیه کننده باسابقه تله تئاتر

پیکر تهیه کننده «چاق و لاغر» فردا تشییع می شود

پیکر تهیه کننده «چاق و لاغر» فردا تشییع می شود

علی اصغر آزادان ـ تهیه کننده باسابقه تلویزیون ـ پس از سال ها تحمل بیماری امروز ـ شنبه ـ ۱۶ اسفند ماه دار فانی را وداع گفت.

مهران رسام ـ تهیه کننده سریال های تلویزیونی ـ در گفت و گویی با ایسنا خبر درگذشت علی اصغر آزادان را تایید کرده است.

او در این زمینه توصیح داد: آقای آزادان روز گذشته به دلیل نامساعد بودن حالشان به بیمارستان منتقل شد و ظهر امروز به دلیل عارضه سرطان ریوی فوت شدند.

رسام درباره مراسم تشییع پیکر این هنرمند توضیح داد: مراسم خاکسپاری فردا، یکشنبه ۱۷ اسفند ماه ساعت ۱۰ صبح در قطعه هنرمندان برگزار می شود.

علی اصغر آزادان عمده همکاری خود را با مهران رسام در طول این سال‌ها در مقام مشاور در پروژه‌های تلویزیونی داشته است. رسام با اشاره به فعالیت های آزادان در این زمینه گفت: آقای آزادان عمدتا در زمینه کودک کارهای بسیاری کردند. «چاق و لاغر» یکی از شاخص ترین آثار ایشان بود و در طول سالیان گذشته بیش از ۴۰ تله تئاتر تولید کرده است.

رسام یادآور شد: سریال «هیات مدیره» و «مرز خوشبختی» از دیگر همکاری ما با همدیگر بود که به عنوان مشاور پروژه حضور داشتند. آخرین همکاری ما هم مربوط به برنامه «من هم دوستت دارم» در شبکه سلامت بود که این روزها از این شبکه به روی آنتن می رود.

آزادان از تهیه کنندگان باسابقه در حوزه نمایش تلویزیونی (تله تئاتر) بود. او را با نمایش‌های تلویزیونی چون «ملودی شهربارانی»، «خرده جنایت‌های زن و شوهری»، «امپراطور کشتار»، «استاد معمار» (۱۳۸۴)، «جان گابریل بورکمن»، «ببر گراز دندان» (۱۳۸۴)، «مهمانی درندگان» (۱۳۸۶)، «آرامش از نوع دیگر» (۱۳۸۶)، «شام آخر» (۱۳۸۶) و ... می‌شناسیم.

او تهیه کنندگی مجموعه نوستالژیک «چاق و لاغر» را در اواسط دهه ۶۰ همراه با مسعود رسام و بیژن بیرنگ عهده دار بود.

انتهای پیام