• چهارشنبه / ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۸:۱۷
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99121310226
  • خبرنگار : 71132

مجلس تصویب کرد

اختصاص اعتبار به صداوسیما برای فرهنگسازی و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی 

اختصاص اعتبار به صداوسیما برای فرهنگسازی و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی 

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای سازمان برنامه و بودجه کشور را مکلف کردند اعتبار لازم برای تولید برنامه جهت فرهنگسازی و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی را از محل هزینه کرد یک درصد از اعتبارات هزینه‌ای دستگاه های اجرائی را در اختیار صداوسیما قرار دهد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی بعدازظهر امروز (چهارشنبه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش هزینه‌ای بند الحاقی تبصره ٢٠ را به تصویب رساندند که براساس آن در اجرای بند(چ) ماده(۳۷) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مبنی بر تکلیف دستگاه های اجرائی مشمول ماده(۵) قانون مدیریت خدمات کشوری به هزینه کرد یک درصد(%۱) از اعتبارات هزینه ای خود (به استثنای فصول۴،۱و ۶) طی قرارداد مشخص با سازمان صدا و سیما برای تولید برنامه جهت فرهنگسازی و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی، سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است با تنظیم سازوکار مناسب در هر مرحله از تخصیص اعتبارات هزینه ای، اعتبارات موضوع این بند را متناسب با تخصیص اعتبار دستگاه اجرائی مشمول کسر، و به سازمان صدا و سیما اختصاص دهد. سازمان صدا و سیما و دستگاه های اجرائی ذی ربط موظفند براساس قوانین و مقررات مربوط نسبت به انعقاد یا تمدید قرارداد و اجرای آن اقدام و گزارش عملکرد این بند را به سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه نمایند.

قالب تولید، زمان و جدول پخش برنامه های موضوع این بند بر اساس تنوع و نیاز آنتن به تشخیص سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مشخص می شود . اعتبار فوق جزء درآمدهای سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران شناسایی می شود.

انتهای پیام