• چهارشنبه / ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۷
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99121309878
  • خبرنگار : 50187

معاون آموزش و پرورش استان کرمان:

تکلیف نوروزی برای دانش آموزان ابتدایی ممنوع است

تکلیف نوروزی برای دانش آموزان ابتدایی ممنوع است

ایسنا/کرمان معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: تکلیف نوروزی برای دانش آموزان ابتدایی ممنوع است.

"عباس ضیاء" در نشست مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان اظهار کرد: با توجه به شرایط بسیار دشوار در سال تحصیلی جاری به واسطه آموزش مجازی، معلمان و دانش آموزان نیاز به استراحت و تجدید قوا در تعطیلات نوروز دارند.

وی گفت: برای دانش آموزان ابتدایی در نوروز امسال دستورالعمل "عید، هنر و داستان" در  نظر گرفته شده که البته انجام آن هم طبق علاقه و خواست خود دانش آموزان و آزاد است و هیچ اجباری برای انجام آن نیست.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان پرورش دانش آموزانی با روحیه مشارکت و همکاری را در کنار سایر مهارت های مورد نیاز را ضروری دانست و گفت: از ابتدای سال جاری، بنده و همکارانم در بیشتر شهرستان ها و مناطق استان حضور یافته ایم، هر چند نحوه بازدیدها متفاوت بود اما از نزدیک در جریان آموزش ها قرار گرفته ایم.

ضیاء با بیان این که کار معلمان در آموزش مجازی چندین برابر شده، افزود: معلمان ابتدایی زحمات زیادی این ماه ها متقبل شده اند و در کنار مجموعه بهداشت و درمان جایگاه اجتماعی ویژه ای یافته اند و در همه مدارس، برنامه عمل، برنامه کلاسی و انتخاب یک برنامه برای یک کلاس اجرا شده است.

وی تصریح کرد: مشکلات و ضعف های شبکه شاد تا حد زیادی برطرف شده، در مواردی در بازدیدها مشاهده شده که بعضی از آموزگاران محتواهایی را برای آموزش مجازی در اختیار دانش آموزان قرار می دهند که تولید خودشان نیست، تاکید بر این است که محتوا را خود معلم ایجاد کند و اولویت با صدا و تصویر خود معلم است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان تاکید کرد: در کلاس های با تراکم حداکثر 10 نفر در مدارس زیر 50 نفر که کلاس ها به صورت حضوری برگزار می شود، حتما باید شیوه نامه های بهداشتی به طور کامل رعایت شود .

ضیاء از ثبت نام بیش از 6100 نوآموز در طرح ملی و رایگان آموزش مجازی نوآموزان پیش دبستانی خبر داد و افزود: آموزش و نهادینه سازی مهارت های یازده گانه به نوآموزان به پرورش دانش آموزانی خلاق و پویا کمک می کند.

انتهای پیام