• چهارشنبه / ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ / ۰۷:۱۹
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: 99121309433
  • منبع : نمایندگی مازندران

انعقاد ۳ تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاری بیش از ۵ هزار میلیارد تومان در مازندران

انعقاد ۳ تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاری بیش از ۵ هزار میلیارد تومان در مازندران

ایسنا/مازندران سه تفاهم‌نامه سرمایه گذاری به ارزش بیش از ۵ هزار میلیارد تومان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به منظور سرمایه‌گذاری در مازندران، به امضا رسید. ‎

احمد حسین زادگان استاندار مازندران در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان، با اشاره به امضای این تفاهم نامه ها، گفت: با سه مجموعه که در حوزه کشاورزی، گردشگری و فناوری موفق بودند و با سرمایه گذاری هایی که هم در حوزه دانش علمی و هم تامین منابع مالی در استان انجام دادند اهلیت آنها ثابت شده است در قالب سه طرح تفاهم نامه امضا شد.

وی افزود: در حوزه فناوری احداث کارخانه تولید سیلیکون، خاص کاربردهای استراتژیک در صنایع الکترونیک است که با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۶۲ میلیون دلارانجام می‌شود.

استاندار با اشاره به این که یکی دیگر از اولویت های استان توسعه کشت گلخانه‌ای است که طرح دوم در این جلسه مطرح شد، اظهار داشت: احداث شهرک گلخانه ای هیدروپونیک در مساحتی بالغ بر ۱۰۰ هکتار و با سرمایه گذاری بالغ بر هزار میلیارد تومان می باشد.

حسین زادگان از اجرای طرح گردشگری در در ۳۰ هکتار و سرمایه گذاری بالغ بر ۲۰میلیون دلار در هراز آمل به عنوان طرح سوم یاد کرد.

انتهای پیام