• دوشنبه / ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۶
  • دسته‌بندی: آموزش و پرورش
  • کد خبر: 99121107722
  • منبع : وزارت آموزش و پرورش

ابلاغ دستورالعمل «تشکیل تعاونی‌های آموزشگاهی»

ابلاغ دستورالعمل «تشکیل تعاونی‌های آموزشگاهی»

مرکز هماهنگی حوزه وزارتی وزارت آموزش‌وپرورش، دستورالعمل «تشکیل تعاونی‌های آموزشگاهی» را جهت اقدام به استان‌ها ابلاغ کرد.

به گزارش ایسنا، مرکز هماهنگی حوزه وزارتی در راستای تفاهم‌نامه‌ همکاری وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دستورالعمل تشکیل تعاونی‌های آموزشگاهی را جهت اقدام به استان‌ها ابلاغ کرد.

زمینه‌سازی برای تقویت فرهنگ کار و تلاش، توسعه و نهادینه‌سازی فرهنگ تعاون در بین دانش آموزان، کمک به بروز خلاقیت دانش آموزان و افزایش توانایی و مسئولیت‌پذیری آنان، کمک به پرورش حس احترام به رأی و نظر دیگران و تقویت قدرت انتخاب آگاهانه در دانش آموزان، برقراری تعامل سازنده و مؤثر بین دانش آموزان و اولیای آموزشگاه و تقویت روحیه کارآفرینی و افزایش مهارت دانش آموزان از اهداف این تفاهم‌نامه است.

شایان ذکر  است بر اساس ماده 2 این تفاهم‌نامه؛ تعاونی‌های آموزشگاهی، شرکتی است که با عضویت دانش آموزان به‌منظور تعمیم اصول و ارزش‌های تعاونی و کارآفرینی برای تمام یا قسمتی از مقاصد تشکیل شود و مطابق ماده 3 حوزه فعالیت تعاونی‌های مذکور، محدود به حوزه آموزشگاه است و این شرکت‌ها مجاز به انجام فعالیت‌های مستقل در بیرون از آموزشگاه نیستند.

انتهای پیام