• دوشنبه / ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۸
  • دسته‌بندی: آموزش و پرورش
  • کد خبر: 99121107630
  • منبع : وزارت آموزش و پرورش

بسته‌ «آزمایش در خانه» در دسترس دانش آموزان قرار گرفت

بسته‌ «آزمایش در خانه» در دسترس دانش آموزان قرار گرفت

مدیرعامل شرکت صنایع آموزشی گفت: بسته آزمایشگاهی «آزمایش در خانه» به‌عنوان مکمل آموزش‌های مجازی تولید و در دسترس دانش آموزان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، علی‌محمد مصلحی با اشاره به تاریخچه تأسیس شرکت صنایع آموزشی اظهار کرد: در راستای اهمیت آموزش و استفادۀ بهینه از سرمایه‌گذاری‌های کلان آموزشی، وزارت آموزش‌وپرورش و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، باهدف محقق ساختن اهداف بزرگ آموزشی، شرکت صنایع آموزشی را در سال ۱۳۵۴ تأسیس کردند.

وی ادامه داد: این شرکت انواع محصولات سرگرمی‌های علمی خلاق، بازی‌های فکری و آموزشی، تجهیزات آموزشی، کمک‌آموزشی، آزمایشگاهی و کارگاهی را برای کلیۀ دوره‌های تحصیلی متناسب با شرایط زمان، تغییرات فن‌آوری، برنامه‌ریزی و محتوای کتاب‌های درسی طراحی، نمونه‌سازی و تولید می‌نماید و با عضویت در سازمان‌های نظارتی و مؤسسات معتبر جهانی ازجمله انجمن تحقیق و توسعۀ کشور و با داشتن گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO۹۰۰۱ و گواهینامه تعهد به تعالی (EFQM) روزبه‌روز بر توانمندی‌ها و کیفیت محصولات خود می‌افزاید.

مدیرعامل شرکت صنایع آموزشی با اشاره به شرایط ناشی از کرونا اظهار کرد: تعطیلی مدارس باعث شده تا دانش آموزان از طریق فضای مجازی آموزش‌های خود را پیگیری کنند.

مصلحی بابیان اینکه شرکت صنایع آموزشی در راستای رفع این ضعف آموزش مجازی و تکمیل این نوع آموزش‌ها، اقدام به تولید محصولاتی برای کمک به دانش آموزان کرده است، اظهار کرد: محصولات مذکور ویژه پایه‌های مختلف ارائه‌شده، از اول ابتدایی تا نهم متوسطه و تعدادی از آزمایش‌های موجود در کتاب درسی را نیز پوشش می‌دهد تا دانش آموزان با مونتاژ قطعات این بسته اقدام به انجام آزمایش‌های درسی کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی ادامه داد: در همین راستا در صفحه‌های کتاب، بارکدهایی قرار داده‌شده است و دانش آموزان می‌توانند از طریق این بارکدها فیلم آزمایش‌ مربوطه را مشاهده کنند.

انتهای پیام