• شنبه / ۹ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۶
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99120906034
  • خبرنگار : 30054

خرید چمن مصنوعی با کیفیت

خرید چمن مصنوعی با کیفیت

کیفیت چمن مصنوعی به عوامل مختلفی بستگی دارد.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام گامان تزئین جاوید، تولیدکنندگان مشهور، محصولات خود را با کیفیت بالا ارائه می دهند اما تفاوت های زیادی نیز در بازار توزیع این محصولات وجود دارد. برخی از جنبه های تعیین کننده کیفیت چمن عبارتند از ضخامت الیاف، پشت فرش و پوشش که هر یک اهمیت خود را دارد.

بیشتر مشتریان به دنبال محصولی هستند که تا حد ممکن طبیعی به نظر برسد. بنابراین شکل ظاهری، فاکتور مهمی در انتخاب گونه های چمن مصنوعی است. پارامترهایی مثل رنگ، ضخامت الیاف و طول الیاف شکل ظاهری را تعیین می کند.

چمن مصنوعی با کیفیت

علاوه بر ظاهر چمن، دوام نیز از اهمیت زیادی برخوردار است یا اینکه چه مدت زیبا به نظر می رسد. به غیر از این موارد، کیفیت محصول به ضخامت الیاف و شکل الیاف هم بستگی دارد. الیاف تخت در ابتدا زیبا به نظر می رسند و احساس نرمی می دهند. این نوع از الیاف تخت، مقاومت کمی دارند و بنابراین سریع‌تر صاف می شوند.

ضخامت الیاف

ضخامت الیاف با Dtex بیان می شود. این تراز میزان وزن فیبر در هر ۱۰ کیلومتر است. به طور کلی، هرچه فیبر ضخیم تر باشد، مقاومت آن نیز بیشتر است. چمن مصنوعی باکیفیت از فن آوری تکامل یافته شکل V استفاده می کند.

این بدان معنی است که هر الیاف چمن دارای شکل V با ستون فقرات است دقیقاً مانند چمن های طبیعی. این ویژگی باعث می شود چمن طبیعی تر به نظر برسد و انعطاف پذیر بماند.

پشتیبان چمن مصنوعی

پشت فرش چمن را پشتیبان می گویند. این بخش پارچه ای است که الیاف در آن بخیه زده می شوند. بسیاری از چمن های مصنوعی ارزان قیمت، فقط یک پشت دارند.

این در ابتدا خوب به نظر می رسد، اما در طولانی مدت از مقاومت کمتری برخوردار است و علاوه بر این از ثبات کمی هم برخوردار است که باعث فرسایش سریع‌تر تشک چمن می شود. یک محصول با کیفیت همیشه دارای پشتوانه ای مضاعف است.

پوشش

کیفیت چمن مصنوعی بیشتر به پوشش بستگی دارد. این پوشش یک لایه محافظ است که در زیر قسمت پشتی اعمال می شود. پوشش تضمین می کند که فیبرها محکم در قسمت پشتی گیر کرده اند.

انواع مختلف چمن مصنوعی

پلی اتیلن

پلی اتیلن بهترین گزینه موجود است. در مقایسه با چمن طبیعی، طبیعی ترین و زیباترین ظاهر را دارد. ناگفته نماند مقاومت آن به طور قابل توجهی بالا بوده و دوام بیشتری دارد. همچنین در برابر گرما و سایش طولانی، نسبت به علف های نایلون یا پلی پروپیلن مقاومت می کند.

برخلاف نایلون، پلی اتیلن غیر متخلخل است. به این معنی که بو یا زباله حیوانات را حفظ نخواهد کرد. صاحبان خانه این نوع چمن مصنوعی را دوست دارند زیرا بیشترین شباهت را به چمن طبیعی دارد. شما باید به طور مرتب تیغه ها را بردارید تا سفتی آن ها حفظ شود و کوبیدگی از بین برود.

نایلون

چمن نایلونی بدون شک قوی ترین نوع موجود است. این نوع می تواند وزن سنگین و هوای نامناسب را تحمل کند و همچنان شکل اصلی خود را حفظ کند. این بهترین گزینه برای آب و هوای گرم است، زیرا در اثر آسیب های خورشید خراب یا ضعیف نخواهد شد. هنوز هم  چمن نایلون اغلب پر هزینه و سفت است.

مردم معمولاً از آن برای زمین های ورزشی یا روف گاردن ها استفاده می کنند. با این حال، نایلون هنوز هم یک گزینه عالی برای صاحبان خانه هایی است که در آب و هوای گرم و آفتابی زندگی می کنند و می خواهند ظاهر حیاط اصلی خود را حفظ کنند. استفاده از چمن نایلون به همراه چمن پلی اتیلن را برای یک حیاط بسیار مقاوم و محکم در نظر داشته باشید.

پلی پروپیلن

آخرین نوع چمن مصنوعی موجود، پلی پروپیلن است. این نوع مقرون به صرفه ترین مورد است اما ضعیف ترین گزینه برای صاحبان خانه است. بزرگسالان، کودکان و حیواناتی که روی آن بازی می کنند، می توانند آسیب جدی ببینند. زیرا این چمن نمی تواند شکل خود را به خوبی حفظ کند.

قرار گرفتن در معرض گرما می تواند به یکپارچگی چمن آسیب برساند و همچنین با توجه به نقطه ذوب پایین آن در معرض آفتاب آسیب می بیند. از آنجا که دوام ضعیف آن، باعث ایجاد یک فضای بازی ضعیف می شود، این نوع چمن مصنوعی برای کسانی که به دنبال دستیابی به زیبایی ظاهری هستند. برای خرید چمن مصنوعی به این لینک مراجعه نمایید.

جمع بندی

برای تشخیص کیفیت و درجه بندی تولیدات موجود در بازار می توان این سه عامل را در نظر داشت.

ضخامت الیاف

پشتیبان

پوشش

انواع چمن مصنوعی بر اساس کیفیت، ویژگی های ظاهری مشابه به چمن طبیعی و دوام به ترتیب زیر است.

پلی اتیلن

نایلون

پلی پروپیلن

پلی اتیلن بهترین گزینه موجود است. در مقایسه با چمن طبیعی، طبیعی ترین و زیباترین ظاهر را دارد.

مرکز خرید و لیست قیمت چمن مصنوعی

انتهای رپرتاژ آگهی