• جمعه / ۸ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۴
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 99120805522
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

امام جمعه شهرکرد:

دولتمردان نگاه محرومیت زدایی برای حل مشکلات اقتصادی داشته باشند

دولتمردان نگاه محرومیت زدایی برای حل مشکلات اقتصادی داشته باشند

ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه دولتمردان نیز باید نگاه محرومیت‌زدایی برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی در جامعه را داشته باشند، گفت: متاسفانه وضعیت بازار نابسمان است و دولتمردان باید تلاش کنند این مشکلات به حداقل برسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام هشتم اسفندماه در خطبه‌های نمازجمعه شهرکرد با اشاره به مشکلات و موانع موجود بر سر راه مومنان، اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم زندگی انبیا الهی را مطرح کرده است و به مومنان گوشزد می‌کنند که در زندگی، سختی، آسانی و درس زندگی آن‌ها را به یاد بیاورند و سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

امام جمعه شهرکرد تاکید کرد: حالات معنوی مومن با دگرگونی شرایط دگرگون نمی‌شود، مومن به هر اندازه که گرفتاری و مشکل داشته باشد، یاس و ناامیدی بر زندگی او حاکم نمی‌شود، خداوند وعده گشایش در زندگی داده و طبق وعده پروردگار پس از هر سختی، آسانی است.

وی با اشاره به اینکه علت به‌وجود آمدن گرفتاری در زندگی مومنان صرفا گناه نیست، خاطرنشان کرد: نباید تصور کرد اگر برای کسی مشکلی به ‎وجود می‌آید به علت گناه است، بلکه گرفتاری در زندگی مومنان علت‌ها و حکمت‌های مختلفی دارد، همچنین نباید در جامعه کسی که به مشکلی گرفتار می‌شود را رها و یا سرزنش کنیم.

نکونام در ادامه با اشاره به ایام البیض، یادآور شد: کرونا موجب شد امسال نتوانیم مراسم معنوی اعتکاف را برگزار کنیم، اما باید گفت در این ایام عبادت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و اعتکاف تنها یک مصداق برای عبادت محسوب می‌شود، راه عبادت بر روی بندگان بسته نشده است و باید تلاش کنیم عبادت در زندگی‌هایمان جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

خطیب نماز جمعه شهرکرد با اشاره به فرا رسیدن هفته احسان و نیکوکاری، افزود: امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۷ دستور تاسیس کمیته‌امداد را صادر کردند، نظام جمهوری اسلامی باید خدمت‌رسانی به محرومان را در اولویت قرار بدهد، خوشبختانه فرهنگ کمک به محرومان در جامعه اسلامی تبدیل به گفتمان شده است و نمونه بارز آن کمک‌های مومنانه در شرایط کرونایی بود.

وی با تاکید بر اینکه دولتمردان نیز باید نگاه محرومیت‌زدایی برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی جامعه را داشته باشند، گفت: متاسفانه وضعیت بازار نابسمان است، شاهد تنظیم بازار توسط متولیان نیستیم، متولیان این امر با تولیدکنندگان ارتباط موثر ندارند.

نکونام ادامه داد: نابسمانی بازار مشکلات اقتصادی و معیشتی را برای مردم به‌همراه آورده است، دولتمردان باید تلاش کنند این مشکلات به حداقل برسد، نظم‌دهی به بازار در ایام منتهی به سال نو که مردم با بازار سر و کار دارند باید بیش‌تر از گذشته مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به قانون راهبردی مجلس شورای اسلامی برای رفع تحریم‌ها، توضیح داد: این قانون از قوانین هوشمندانه بود، طبق این قانون از پنجم اسفندماه پروتکل الحاقی باید لغو شود، امید است این قانون به‌طور کامل در کشور اجرا شود و بدون اینکه امتیازی به دشمن بدهیم تحریم‌ها لغو شود.

وی با بیان اینکه نباید به دشمن امیدواری بدهیم، اظهار کرد: تنها راه مقابله با دشمن ایستادگی است، اگر دشمن امیدوار شود، مجددا در پی ایجاد مشکل برای جمهوری اسلامی می‌رود، همه باید یک‌صدا در مقابل زیاده‌خواهی دشمنان بایستند.

انتهای پیام