• شنبه / ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۹:۳۲
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 99111813651
  • خبرنگار : 71145

اشکنازی: دیوان لاهه صلاحیت بررسی پرونده فلسطین را ندارد/ ترکیه از تصمیم دادگاه استقبال کرد

اشکنازی: دیوان لاهه صلاحیت بررسی پرونده فلسطین را ندارد/ ترکیه از تصمیم دادگاه استقبال کرد

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز، شنبه تصمیم دیوان کیفری بین‌المللی در لاهه در خصوص آغاز تحقیقات علیه رژیم صهیونیستی به ارتکاب جرایم در حق فلسطینی‌ها را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، طبق نوشته روزنامه عبری معاریو، گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد، حکم دیوان لاهه از امروز قانون بین‌المللی را خدشه دار می‌کند و این موسسه را ابزاری سیاسی جهت تبلغیات خصمانه علیه اسرائیل قرار می‌دهد.

او اضافه کرد: این دیوان صلاحیت بررسی پرونده فلسطین را ندارد.

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: از تصمیم دادگاه کیفری بین‌المللی مبنی بر صلاحیت قضایی در سرزمین‌های اشغال شده فلسطین توسط اسرائیل استقبال می‌کنیم.

براساس خبرگزاری آناتولی، وزارت امور خارجه ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: از تصمیم دادگاه بین‌المللی مبنی بر صلاحیت قضایی در سرزمین‌های اشغال شده فلسطین از سال ۱۹۶۷ تا کنون از جمله قدس شرقی توسط اسرائیل استقبال می‌کنیم.

در بیانیه فوق آمده است: این یک گام قابل توجه برای پاسخگویی اسرائیل در قبال جنایاتی که در سرزمینهای فلسطین مرتکب شده و شناسایی مسئولان این جنایات، است.

وزارت امور خارجه ترکیه همچنین تاکید کرد: تصمیم مذکور به اجرای قطعنامه مربوط به حمایت از مردم فلسطین که در ریاست دوره‌ای آنکارا بر اجلاس سازمان همکاری اسلامی در مجمع عمومی سازمان ملل به تصویب رسید، منجر خواهد شد. حمایت از این تصمیم دادگاه بین‌المللی توسط جامعه بین‌الملل از حیث ممانعت از اعمال خشونت علیه مردم فلسطین توسط اسرائیل حائز اهمیت بسیاری است.

انتهای پیام