• جمعه / ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۸
  • دسته‌بندی: علم و فناوری جهان
  • کد خبر: 99111712606
  • خبرنگار : 71654

تصاویر ماهواره‌ای ثبت شده از استارشیپ SN۹ پیش از انفجار

تصاویر ماهواره‌ای ثبت شده از استارشیپ SN۹ پیش از انفجار

تصاویر جدید ماهواره‌ای موشک استارشیپ(Starship) اسپیس‌ایکس(SpaceX) را نشان می‌دهند که در روز سه‌شنبه پیش از پرتاب بر روی سکو قرار دارد و پس از پرتاب و انجام مانورهای پیچیده بر روی سکو منفجر شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از لایوساینس، ماهواره‌ی اسکای‌ست(SkySat) که متعلق به شرکت پلنت(Planet) در سانفرانسیسکو است تصاویری با کیفیت از استارشیپ SN۹ چندین ساعت قبل از پرتاب در جنوب تگزاس نزدیک به ساحل خلیج آمریکا گرفته است.

شرکت پلنت در وبسایت خود نوشته که ماهواره‌های اسکای‌ست آنها دارای ۲۱ دستگاه مجزا در مدارهای مختلف است که امکان بازبینی یک منطقه را پنج تا ۱۰ بار در روز می‌دهد.

پلنت در توضیح عکس می‌گوید: موشک استارشیپ دیگری نیز در سمت راست بالای تصویر قابل مشاهده است و همچنین سکوی فرود مربع بتنی است که نزدیک به ساحل قرار دارد.

این تصاویر با کیفیت اطلاعاتی دقیقی در مورد امکانات آزمایش و حتی رنگ اتومبیل‌های پارک شده در نزدیکی محل به ما می‌دهند.

استارشیپ SN9 که به دلیل نقض قوانین در زمان پرتاب SN8، توسط اداره‌ی هوانوردی فدرال(FAA) تحت بررسی است، در نزدیکی یک روستای کوچک به نام بوکاچیکا (Boca Chica) پرواز خود را انجام داده است. این موشک با اندازه‌ی ۱۶۵ فوتی(۵۰ متری) بیشتر اهداف برنامه‌اش را از جمله خاموش کردن موتورهای رپتور و رسیدن به ارتفاع ۶.۲ مایلی(۱۰ کیلومتری) و همچنین مانور چرخشی را پشت سر گذاشت اما نتوانست برای فرود کاملا به حالت عمودی درآمده و در نتیجه به سرنوشت SN۸ دچار شد.

انتهای پیام