• چهارشنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۲۳:۱۰
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 99110806209
  • منبع : نمایندگی آذربایجان شرقی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی:

راه درمان رکود اقتصادی کشور، کارآفرینی است

راه درمان رکود اقتصادی کشور، کارآفرینی است

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان این‌که راه درمان رکود اقتصادی کشور کارآفرینی است، گفت: اگر کارآفرینی و نوآوری نباشد، صنعت روبه انحلال و ورشکستگی می‌رود.

حسین فتحی روز چهارشنبه هشتم بهمن ماه، در سیزدهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر استان، اظهار کرد: کارآفرینی یکی از محورهای اصلی رشد و توسعه در هر منطقه است که باعث می‌شود خدمات و سیاست‌های کشور به صورت خلاقانه و نوآورانه باشد.

وی ادامه داد: عامل کلیدی توسعه اقتصادی، حمایت از کارآفرینان است، چرا که کارآفرینی باعث می‌شود تا راهکارهای جدید برای حل مشکلات کشور ارائه شده و نوآوری و خلاقیت به حوزه صنعت و تولید نیز وارد ‌شود.

وی خاطرنشان کرد: چرخه عمر یک کسب و کار از زمان ایجاد آن تا زمان انحلال، مستلزم نوآوری و خلاقیت است تا بتواند ضمن رقابت در بازار به سمت بازاریابی نوین نیز حرکت کند.

فتحی تشریح کرد: از بین ۷۲ کارآفرین شرکت کننده در این دوره از جشنواره، ۹ نفر از آن‌ها به عنوان کارآفرین برتر در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات انتخاب و ۱۵ کارآفرین نیز شایسته تقدیر شدند.

وی افزود: کارآفرینانی که در این دوره از جشنواره شرکت کرده بودند، برای ۲۶ هزار نفر در آذربایجان شرقی شغل ایجاد کرده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: هیئت داوران در انتخاب کارآفرینان برتر، شاخص‌های عمومی و تخصصی شامل فرآیند مدیریت، خلاقیت، نوآوری، میزان صادرات و اشتغال و میزان فروش را مدنظر قرار داده بود.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از شش کارآفرین برتر استانی با حضور معاون اقتصادی استاندار و جمعی از مسئولان استانی با اهدای تندیس مرحوم سید رضا مقیمی اصل( پدر صنعت استان) تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام