• چهارشنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۸:۵۲
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99110806118
  • خبرنگار : 71145

نیروهای امنیتی عراق طرح هدف گیری کرکوک را ناکام گذاشتند/ هلاکت سرکرده‌های داعش

نیروهای امنیتی عراق طرح هدف گیری کرکوک را ناکام گذاشتند/ هلاکت سرکرده‌های داعش

سازمان امنیت ملی عراق امروز، چهارشنبه از ناکام گذاشتن طرح تروریستی به واسطه حملات مسلحانه برای هدف قرار دادن استان کرکوک در شمال این کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه سازمان امنیت ملی عراق آمده است: بعد از حصول اطلاعاتی درباره تحرکات گروه‌های تروریستی که قصد داشتند استان کرکوک را با حملات مسلحانه هدف قرار دهند، نیروهای سازمان امنیت ملی عملیات پاکسازی میدانی و تفتیش اطراف استان کرکوک را آغاز کردند و به تعقیب گروهک‌های تروریستی و گروه‌های زیرزمینی و جستجوی مهمات و مواد منفجره پرداختند.

این سازمان افزود: عملیات منجر به بازداشت دو تروریست تحت تعقیب شد که به عنوان جاسوسان داعش فعالیت و اطلاعاتی از تحرکات نیروهای امنیتی در استان را جمع آوری می‌کردند.

در بیانیه این سازمان آمده است: اظهارات آنها مکتوب شد و به دستگاه قضایی ارجاع داده شدند تا تدابیر حقوقی درباره آنها اجرا شود.

همچنین واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق از کشته شدن ۱۰ تروریست داعشی در کرکوک خبر داد.

براساس بیانیه رسمی این واحد، دستگاه اطلاعات ملی عراق اطلاعات دقیقی درباره یکی از مواضع تروریست‌های داعش را در اختیار ستاد عملیات مشترک عراق گذاشته است.

این بیانیه افزوده که ستاد عملیات مشترک با نیروی هوایی ائتلاف بین‌المللی حمله‌ای هوایی در منطقه طامور در استان کرکوک اجرا کرده که در نتیجه آن ۱۰ تروریست داعشی کشته شده‌اند.

میدل ایست نیوز گزارش داد: دستگاه مبارزه با تروریسم عراق از هلاکت رهبران مهم گروه تروریستی داعش در عملیاتی ویژه در جنوب کرکوک خبر داد.

در بیانیه دستگاه مبارزه با تروریسم آمده است، رئیس این دستگاه به مردم عراق قول داد تا از هسته‌های باقی مانده گروه تروریستی داعش انتقامی درخور بگیرد لذا عملیاتی بزرگ روز جمعه گذشته با نام «انتقام خون شهدا» کلید خورد.

رئیس دستگاه مبارزه با تروریسم عراق افرود: موفقیت‌آمیز بودن عملیات ویژه سلحشوران دستگاه مبارزه با تروریسم که بامداد امروز در منطقه وادی الشای در جنوب کرکوک انجام شد را به اطلاع ملت عراق می‌رسانیم، در این عملیات درگیری‌های رو در رو و تعیین‌کننده‌ای در درون مخفیگاه‌های تروریست‌ها انجام شد که طی آن برخی از تروریست‌ها خود را منفجر کردند و برخی دیگر به دست نیروهای قهرمان ما به هلاکت رسیدند.

دستگاه مبارزه با تروریسم آورده است، این عملیات ویژه منجر به هلاکت فرماندهان بزرگی در گروه تروریستی داعش از جمله افراد زیر شد:

۱: مسؤول کل امور پزشکی داعش در عراق

۲: مسؤول کل امور مهندسی داعش در عراق

۳:مسؤول امور ارتباطات و دستگاه‌های الکترونیک داعش در استان کرکوک

۴: دو تروریست مسئول انبارهای تسلیحات داعش

همچنین دو عنصر تروریستی که مسؤولیت نگهبانی از این پناه‌گاه‌ها را برعهده داشتند، در این عملیات کشته شدند.

دستگاه مبارزه با تروریسم عراق در پایان با بیان اینکه این دستگاه به عملیات ویژه و میدانی خود ادامه خواهد داد، خطاب به تروریست‌ها اظهار داشت: منتظر عملیات بزرگ دیگر در آینده نزدیک باشید.

طی روزهای اخیر در نتیجه انفجار دو عامل انتحاری در میدان الطیران بغداد و حمله عناصر گروه تروریستی به نیروهای حشد شعبی در استان صلاح الدین بیش از یکصد نفر از نیروهای حشد و شهروندان عراقی به شهادت رسیده و زخمی شدند.

انتهای پیام