• چهارشنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۰
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 99110805915
  • خبرنگار : 71536

آشنایی با رقیبان پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا

آشنایی با رقیبان پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا

نایب قهرمان آسیا در فصل جدید لیگ قهرمانان با تیم‌هایی از قطر و هند هم‌ گروه شده و احتمال حضور یک تیم از میان نمایندگان عراق و امارات هم وجود دارد.

به گزارش ایسنا، قرعه‌کشی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۱ برگزار شد و پرسپولیس، نایب قهرمان فصل اخیر با تیم‌هایی از قطر و هند همگروه شد و از مرحله پلی‌آف هم یک تیم از بین نماینده‌های عراق و امارات به جمع این سه تیم اضافه خواهند شد.

مرحله گروهی این مسابقات از ۲۵ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت به صورت متمرکز در یکی از کشورهای غرب آسیا برگزار خواهد شد پرسپولیس تا به حال الریان قطر و گواه هند را به عنوان دو رقیب قطعی خواد می‌بیند و از بین الزوراء عراق و الوحده امارات یک تیم به گروه E صعود می‌کند.

در این گزارش به معرفی رقبای پرسپولیس می‌پردازیم:

الریان قطر

مهم‌ترین نکته در رابطه با الریان حضور شجاع خلیل‌زاده مدافع سابق پرسپولیس و لورن بلان، سرمربی سابق تیم ملی فرانسه و همینطور پاری‌سن‌ژرمن است که با نماینده ایران رو به رو خواهند شد.

همچنین الریان بازیکنان دیگری مانند یاسین ابراهیمی، عبدالرزاق حمدالله و گابریل مرکادو را هم در اختیار دارد که حمدالله به تازگی از النصر به این تیم ملحق شده و مجددا با پرسپولیس دیدار خواهد کرد.

الریان سال گذشته در مرحله پلی‌آف با استقلال رو به رو شد و با دریافت ۵ گل از نماینده ایران از مجوز حضور در دور گروهی را به دست نیاورد.

وضعیت الریان در فصل جاری لیگ قطر به این شرح است:

رتبه چهارم: ۱۵ بازی، ۷ پیروزی، ۴ تساوی، ۴ شکست، ۱۹ گل زده، ۱۳ گل خورده، ۲۵ امتیاز

اف سی گوا هند

تیم ناشناخته هندی که به تازگی و با افزایش سهمیه‌های لیگ قهرمانان آسیا به این رقابت‌ها اضافه شده، چندین بازیکن خارجی را در ترکیب خود می‌بیند که فقط می‌تواند از چهار بازیکن در این رقابت‌ها بهره ببرد.

این تیم متمول هندی، بیش از چهار بازیکن اسپانیایی و یک بازیکن استرالیایی در ترکیب خود دارد. بازیکن اسپانیایی این تیم در مقطعی در تیم‌های بزرگی مانند اتلتیکومادرید، اتلتیک بیلبائو و ... حضور داشتند و قطعا از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

وضعیت گواه در فصل جاری لیگ هند به این شرح است:

رتبه سوم: ۱۳ امتیاز، ۵ پیروزی، ۵ تساوی، ۳ شکست، ۱۸ گل زده، ۱۳ گل خورده، ۲۰ امتیاز

تیم‌های حاضر پلی آف

الزوراه عراق

تیم عراقی دو فصل قبل هم در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشت و با ذوب آهن همگروه بود که در بازی برگشت در عراق، اتفاقات حاشیه‌ای عجیبی علیه نماینده ایران رخ داد.

این تیم از بازیکنان عراقی سرشناس و ملی‌پوش مانند جلال حسن، علاء عبدالزهرا و ... بهره می‌برد.

وضعیت الزوراء در فصل جاری لیگ عراق به این شرح است:

رتبه دوم: ۱۵ بازی، هفت پیروزی، هفت تساوی، یک شکست، ۱۹ گل زده، ۸ گل خورده، ۲۸ امتیاز

الوحده امارات

تیم اماراتی فصل گذشته در دور گروهی رقیب استقلال بود و در بازی رفت نماینده ایران را شکست داد اما با متمرکز شدن مسابقات پس از شیوع کرونا، انصراف خود را از شرکت در این مسابقات اعلام کرد.

الوحده بازیکنان اماراتی معروفی مانند اسماعیل مطر را در اختیار دارد و چندین بازیکن خارجی گران قیمت هم در ترکیب این تیم هستند.

وضعیت الوحده در فصل جاری لیگ امارات به این شرح است:

رتبه هفتم: ۱۳ بازی، ۵ پیروزی، ۴ تساوی و ۴ شکست، ۲۱ گل زده، ۱۵ گل خورده، ۱۹ امتیاز

انتهای پیام