• چهارشنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۹
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99110805883
  • خبرنگار : 50132

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

روند کرونا در کردستان کاهشی است

روند کرونا در کردستان کاهشی است

ایسنا/کردستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۲۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد.

فرزین رضاعی امروز(۸ بهمن) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ۱۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی آمار بستری شدگان در سنندج ۶۹ نفر، سقز ۱۰ نفر، مریوان ۸ نفر، قروه ۵ نفر، بیجار ۳ نفر، کامیاران ۶ نفر، دیواندره ۳ نفر و بانه ۶ نفر اعلام کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۳۳ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

 رضاعی از مرگ ۱ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۱۰۵۴ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۴۱۶ نفر در سنندج، ۱۸۰ نفر در سقز، ۷۲ نفر در قروه، ۶۹ نفر در کامیاران، ۸۵ نفر در بانه، ۶۱ نفر در دیواندره، ۴۸ نفر در بیجار، ۱۰۳ نفر در مریوان، ۱۷نفر در دهگلان و ۳ نفر در سروآباد جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام