• چهارشنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۳
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99110805736
  • خبرنگار : 50037

مدیر جهادکشاورزی شهرستان خبر داد

تولید سالیانه ۳۵۰۰ تن محصولات گلخانه‌ای در اسدآباد

تولید سالیانه ۳۵۰۰ تن محصولات گلخانه‌ای در اسدآباد

ایسنا/همدان مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از تولید سالیانه ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تن محصولات گلخانه ای در این شهرستان خبر داد.

محمدکرم مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، مساحت مفید کل گلخانه های شهرستان اسدآباد را  ۱۴ هکتار برشمرد و اظهار کرد: با توجه به سطح تعهد توسعه گلخانه ها طی سند راهبردی در سال ۹۹-۹۸ به مساحت هشت هکتار تاکنون ۶.۵ هکتار این امر در مدت فوق تحقق یافته است.

وی با اشاره به اینکه در روستای بهراز یک واحد گلخانه ای در حال توسعه قرار دارد، افزود: در راستای توسعه گلخانه های شهرستان جانمایی فاز ۲ مجتمع گلخانه ای واقع در روستای بهراز به مساحت ۴۰ هکتار است که با پیگیری های سرمایه گذار تخصیص آب و واگذاری اراضی از طریق مراجع ذیربط صورت گرفته و بقیه امور در حال پیگیری است.

مرادی همچنین یادآور شد: با توجه به بررسی و بازدیدهای به عمل آمده منطقه چهاردولی این شهرستان نیز در صورت داشتن سرمایه گذار و متقاضی، مستعد احداث فاز ۲ گلخانه بوده اما به علت شرایط آب و هوایی این منطقه اولویت با روستای بهراز است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد یادآور شد: نخستین واحد گلخانه ای هیدروپونیک استان در مجتمع گلخانه ای موسی آباد اسدآباد انجام شده است که این واحد گلخانه ای نقش مؤثری در کشت مدرن و کشت دیگر محصولات گلخانه ای این واحد خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بیشترین محصولات تولیدی گلخانه های  شهرستان شامل گوجه فرنگی، خیار و توت فرنگی  است، افزود: در راستای تنوع بخشی به محصولات گلخانه ای شهرستان با توجه به توجیهه اقتصادی می توان با نیازسنجی های لازم گلخانه ها را با آموزش های ترویجی به سمت دیگر تولیدات از جمله تولید گل های زینتی تشویق کرد که جهادکشاورزی شهرستان در این رابطه برنامه هایی را در دست اجرا دارد.

مرادی در پایان با اشاره به مجتمع گلخانه ای موسی آباد به عنوان تنها پردیس گلخانه ای شهرستان اسدآباد گفت: صددرصد گلخانه های این مجتمع واگذار شده اند و در حال حاضر متقاضیان بسیاری درخواست واگذاری دارند که منتظر واگذاری گلخانه هستند اما فعلاً زیرساخت برای آنها آماده نیست چراکه کل گلخانه ها واگذار شده است.

انتهای پیام