• سه‌شنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۵
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99110704707
  • خبرنگار : 50132

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد کردستان:

پرداخت ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان صدقه توسط کردستانی‌ها

پرداخت ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان صدقه توسط کردستانی‌ها

ایسنا/کردستان معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد کردستان از پرداخت سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان صدقه توسط کردستانی ها در ۹ ماه امسال خبر داد.

هیوا رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری و جذب مشارکت های مردمی با هدف کمک به تامین بخشی از نیازهای اقشار ضعیف جامعه یکی از برنامه های این نهاد است، عنوان کرد: یکی از راه های کمک به نیازمندان صدقات است که از طریق صندوق صدقات و اهدای کمک های نقدی و غیر نقدی به نیازمندان انجام می شود.

وی افزود: مردم نیکوکار استان کردستان در ۹ ماهه نخست امسال سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در قالب صدقات به نیازمندان کمک کرده اند.

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد کردستان بیان کرد: از این مبلغ صدقه ۸۹۵ میلیون تومان به میزان ۲۴ درصد در زمینه حمایت و سلامت همچون کمک موردی، درمان، تحصیل، ازدواج و تامین لوازم ضروری نیازمندان هزینه شده است.

رحیمی ذکر کرد: از این مبلغ صدقه دو میلیاد و ۳۰۰ میلیون تومان نیز برای کمک به تامین بخش مسکن نیازمندان این استان صرف شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۳۷۰ میلیون تومان از صدقه پرداختی کردستانی‌ها برای ارائه خدمات آموزشی، تحصیلی و فرهنگی، ۱۲ میلیون تومان برای کمک به نیازمندان از طریق تعامل با خیریه‌ها و ۲۳ میلیون تومان نیز در زمینه اشتغال و کاریابی مددجویان هزینه شده است.

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد کردستان یادآور شد: ۱۰۰ درصد صدقات و کمک های مردمی نیکوکاران در همان شهرستان پرداخت کننده و برای نیازمندان هزینه می شود.

انتهای پیام