• سه‌شنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۲
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 99110704515
  • خبرنگار : 50022

تجمع دوباره مقابل سازمان نظام مهندسی البرز

تجمع دوباره مقابل سازمان نظام مهندسی البرز

ایسنا/البرز مهندسین البرزی روز گذشته در اعتراض به عدم شفافیت مالی و حبس دستمزد ناظران و وجود مشکلات در ارجاع کار نظارت و قرارداد همسان نظارت اقدام به برگزاری اجتماع ساکت کردند.

در این تجمع که در محوطه‌ سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز و در سکوت کامل برگزار شد بنری تدارک دیده شده بود که در آن مهندسان با استعانت از مقام معظم رهبری و آیت‌الله رییسی خواهان اصلاح امور شدند.

نماینده افراد حاضر در این تجمع در گفت و گو با ایسنا، اعلام کرد: با توجه به عدم هرگونه واکنشی از سمت هیئت مدیره، افراد حاضر در طبقه چهارم سازمان و حوزه ریاست حاضر شدند و در نهایت نمایندگان مهندسین و نمایندگان هیئت مدیره جلسه‌ای برگزار کردند که در آن موارد زیر از سوی نمایندگان افراد معترض پیشنهاد شد:

۱- قول اکید هیئت مدیره مبنی بر اصلاح مواردی در قرارداد همسان با همفکری و همکاری نمایندگان احقاق حقوق

۲- درج کلیه مصوبات هیئت مدیره جهت شفاف سازی و عدم ایجاد رانت اطلاعاتی بعد از هر جلسه هیئت مدیره در سایت نظام مهندسی

۳- رسیدگی هر چه سریعتر به تخلفات گسترده در شهرداری گرمدره و شهرداری هشتگرد و شهرداری فردیس.

۴- درخواست گردید جهت تسریع در ابلاغ تعرفه تفکیکی، با هم‌فکری اعضای هیئت رییسه و نمایندگان گروه احقاق حقوق هر چه سریع‌تر  اقدام عملی صورت گیرد و پیگیری همزمان سازمان و گروه احقاق از وزارتخانه یا دیوان عدالت جهت تعیین تکلیف تعرفه انجام گردد تا در اسرع وقت به نتیجه برسد.

۵- قرار شد مصوبه بیمه مسولیت مدنی ناظران و طراحان از محل ۵درصد حق‌ نظام‌مهندسی و همچنین اعطای وام از محل رسوب پول‌ها در سایت نظام مهندسی درج گردد.

همچنین مقرر شد هفته‌ آینده جلسه‌ای در جهت جمع‌بندی اقدامات در خصوص ۵ بند فوق برگزار گردد.

هیئت مدیره  نیز به جهت شفافیت و جلوگیری از تضییع حقوق مهندسین پیشنهاد درج کلیه دستورنقشه ها را در سایت نظام مهندسی عنوان کردند. که این مهم می تواند به شفافیت در سیستم ارجاع کمک کند.

به گزارش ایسنا، اولین تجمع مهندسین ساختمان البرز در ارتباط با عدم آزادسازی حق‌الزحمه‌ مهندسان ناظر و تجمیع دستمزدها در حساب‌های غیرشفاف نظام‌ مهندسی، دوم دی ماه برگزار شده بود.

انتهای پیام