• دوشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۳
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 99110604047
  • خبرنگار : 71451

توضیحات سردار مطهری درباره راهیان نور معلم محور

توضیحات سردار مطهری درباره راهیان نور معلم محور

فرمانده قرار گاه راهیان نور سپاه و بسیج گفت: امیدواریم راهیان نور در سال‌های آینده معلم محور و دانش آموز محور باشد.

به گزارش ایسنا، سردار عباس مطهری فرمانده قرار گاه راهیان نور سپاه و بسیج در نشست تخصصی راهیان نور مجازی دانش آموزی گفت:هدف حکومت جهانی و تمدن نوین اسلامی است ولی سوال این است که با همه این مشکلات و هجمه‌های نظام سلطه و ایادی آن و با وجود مشکلات داخلی که وجود دارد خصوصا در حوضه مدیریت، آیا این گام طی شدنی است؟ این مسیر پیمودنی است؟ این هدف دست یافتنی است؟ چکار باید کرد؟ همه ما پیرو مکتب درس آموز حاج قاسم هستیم و از کلام بی‌نظیر این شهید بزرگوار درس می‌گیریم.

مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سازمان بسیج افزود: ما با الگوهای عملی و رفتاری می توانیم مشکلات را حل کنیم. حرف امامین انقلاب و حاج قاسم این است که با الگوهای رفتاری و عملی می‌توانیم اسلام را حاکم جهان کنیم می‌توانیم تمدن نوین اسلامی در جهان راه‌اندازی کنیم حالا باید ببینیم چطور این الگوهای عملی و رفتاری را جلو دیدگان خود بیاوریم.

 فرمانده قرار گاه راهیان نور سپاه و بسیج درباره اثر بخشی راهیان نور گفت: برای معرفی الگوهای رفتاری و عملیدر راستای تحقق تمدن نوین اسلامی باید از فناوری راهیان نور  استفاده کنیم. کسانی که در راه خدا جهاد کنند هدایت می‌شوند. راهیان نور همه اش نصرت است. هم یاری کردن دین و خلق خدا و هم نصرت خدا را نازل می‌کند و وقتی  هدایت و نصرت  خدا باشد چیز دیگری لازم نیست. دست اندر کاران راهیان نور دین خدا را کمک می‌کنند و خدمت به خلق خدا می‌کنند و قطعا خداوند متعال نصرت خود را نازل می‌کند و این مسیر پیمودنی است و ما خواهیم رفت.

سردار مطهری گفت: فناوری یک زنجیره ارزش است، یک منبع و معدنی هست باید شناسایی شود  استخراج شود فرآوری شود عرضه و توزیع شود و سوال این است که در این فناوری راهیان نور بین آن منبع عظیم و نورانی دفاع مقدس و با این راه روشن آینده چه واسطه‌ای بهتر است؟ از چه مسیری،  با چه شبکه‌ای آن منبع نورانی و معطر را به این آینده وصل کنیم این واسطه چه باید باشد.

وی با بیان اینکه یکی از محورهای تمدن نوین اسلامی معلملن هستند توضیح داد: اگر قرار باشد دانش آموز امروز دولت و تمدن اسلامی را بسازد از مسیر معلم می‌گذرد. فرایند از مدرسه جبهه تا مدرسه درس تعریف شده است. آموزش و پرورش مخاطبین میلیونی دارد که ۱۲ سال همراه هستند. مگر می‌شود از نظر ولایت  در ساختن نسل، محور معلم باشد و ما در راهیان نور محوریت معلم را رعایت نکنیم. بنابراین محوریت معلم  در دستور کار است که شبکه‌ای معلمان را برای خادمی شهدا ایجاد کنیم.

 فرمانده قرار گاه راهیان نور سپاه و بسیج اعلام کرد: نیمی از توان سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج را برای امتداد راهیان نور دانش آموزی قرار می‌دهیم. به دلیل کرونا  امسال راهیان نور به صورت مجازی برگزار می‌شود برنامه‌های ویژه‌ای با استفاده از امکانات معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش در دستور کار است. امیدواریم راهیان نور در سال‌های آینده معلم محور و دانش آموز محور باشد. همچنین راهیان نور مجازی را هم در کنار اعزام کاروان‌های راهیان نور خواهیم داشت و تیم های محتوایی تخصصی برای مقاطع دبیرستان اول و ابتدایی با کمک وزارتخانه آموزش و پرورش خواهیم داشت که راهیان نور مجازی را دنبال خواهند کرد.

انتهای پیام