• دوشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۷
  • دسته‌بندی: حقوقی و قضایی
  • کد خبر: 99110603991
  • خبرنگار : 71640

قائم مقام معاونت اجتماعی قوه قضاییه:

نهادهای مردمی برای همکاری با قوه قضاییه کد ثنا دریافت کنند

نهادهای مردمی برای همکاری با قوه قضاییه کد ثنا دریافت کنند

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: کلیه نهادهای مردمی که تمایل همکاری با قوه قضاییه را دارند، باید کد ثناء دریافت و برای اخذ این کد به دفاتر خدمات مردمی مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، رضا مسعودی‌فر قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در دومین همایش معاونان اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان‌ها که به صورت ویدئو کنفرانس در سالن معاونت برگزار شد، گفت: دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی برای ایجاد سازوکارها و زیرساخت‌های استفاده از توان و ظرفیت‌های نهادهای مردمی در فرآیندهای قضائی توسط ریاست قوه قضائیه به کلیه معاونت‌ها، سازمان‌ها و دادگستری‌های کل کشور ابلاغ شده است. بر این اساس لازم است نهادهای مردمی علاقه‌مند ابراز تمایل خود را به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اعلام و این معاونت در تعامل با سایر مراجع مسئول امکان استفاده از توان و ظرفیت نهادهای مردمی را فراهم نماید.

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با اشاره به سامانه جامع مشارکت نهادهای مردمی و تاکید بر لزوم تقویت این نهادها گفت: نهادهای مردمی دارای مجوز فعالیت می‌توانند با مراجعه به سامانه Mosharekat.eadl.ir نسبت به ثبت‌نام برای همکاری با قوه قضاییه اعلام آمادگی نمایند و معاونان اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری‌های سراسر کشور پیگیر ثبت نام سمن‌ها و نهادهای مردمی باشند تا نهادهای مردمی بتوانند در این سامانه ثبت‌نام کنند. کلیه نهادهای مردمی که تمایل همکاری با قوه قضاییه را دارند، باید کد ثناء دریافت کنند و برای اخذ این کد به دفاتر خدمات مردمی مراجعه کنند.

در ادامه این نشست احمد هنری مدیرکل مشارکت‌های مردمی و سرمایه اجتماعی معاونت اجتماعی با اشاره به اجرای دستورالعمل و نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه خاطر نشان کرد: سامانه جامع مشارکت نهادهای مردمی که در این دستورالعمل پیش بینی شده است هفته آینده رونمایی می‌شود. 

مدیرکل مشارکت‌های مردمی و سرمایه اجتماعی قوه قضائیه، نقطه عطف این سامانه را اتصال به سامانه احراز هویت قوه قضاییه دانست و یادآور شد: چون این سامانه به سامانه احراز هویت قوه قضاییه وصل است، نهادهای مردمی باید کد ثناء را دریافت و سپس در سامانه مشارکت درخواست خود را اعلام نمایند. نهادهای مردمی دارای مجوز باید برای اخذ کد ثنا به دفاتر خدمات قضائی مراجعه کنند.

وی افزود: با کد ثنا و کد ملی نهادهای مردمی می‌توانند وارد سامانه شوند، محورهای همکاری خود را ثبت و با همین کدی که در اختیار دارند نتیجه را دریافت کنند.

انتهای پیام