• یکشنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۵
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 99110503194
  • منبع : نمایندگی سیستان و بلوچستان

معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

بیش از ۱۰۰۰تست تشخیص سریع کرونا در مرزهای سیستان وبلوچستان انجام شده است

بیش از ۱۰۰۰تست تشخیص سریع کرونا در مرزهای سیستان وبلوچستان انجام شده است

ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تیم های بهداشتی تاکنون، بیش از ۱۰۰۰تست تشخیص سریع کرونا را در گذرگاه های مرزی رسمی و غیر رسمی با کشور پاکستان از اتباع بیگانه اخذ نمودند.

به گزارش ایسنا دکتر سید مهدی طباطبایی افزود: با توجه به تردد های قانونی و غیر قانونی در مرزهای شهرستان میرجاوه و سراوان تاکنون بیش از ۱۰۰۰ تست تشخیص سریع کرونا در این گذرگاه های مرزی از افراد مشکوک و دارای علایم گرفته شد، که از این تعداد ۵ نفر مثبت شناسایی و اقدامات لازم بهداشتی انجام گردید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: در گذرگاه های غیر رسمی مرز سراون نیز ۱۰۱ تست تشخیص سریع از سرنشینان خودروهای سوخت کش اخذشد، که یک مورد مثبت شناسایی گردید.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص غربالگری متعادان متجاهر در زائر سرای امام رضا (ع) زاهدان گفت: در طرح جمع آوری متکدیان و معتادین متجاهر در آذرماه از تعداد ۳۲۰ نفر متکدی و معتاد متجاهر، تست سریع تشخیص کرونا ویروس انجام شد که ۶ مورد مثبت شناسایی شد.

دکتر طباطبایی افزود: تمامی افراد در بدو ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران بر اساس نظام مراقبت سندرمیک بیماریها مورد غربالگری قرار می گیرند.

انتهای پیام