• یکشنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۵
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 99110503101
  • خبرنگار : 50006

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان:

شرایط کرونایی اهر به شدت شکننده است

شرایط کرونایی اهر به شدت شکننده است

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر گفت: با وجود کاهش نسبی مبتلایان به بیماری کرونا در چند روز اخیر، نباید با سهل انگاری بار دیگر این بیماری شدت یابد، چرا که شرایط بسیار شکننده بوده و هر تجمعی باعث افزایش شمار مبتلایان می‌شود.

محمد میرزاپور در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه آمار ابتلا به کرونا در شهرستان به ۵۱۶۳ مورد رسیده که ۴۴۵۸ مورد مربوط به شهر است، اظهار کرد: با این حساب از ۱۰۰ درصد مبتلایان ۷۰ درصد شهری و ۳۰ درصد آن روستایی هستند.

وی با تاکید بر ضرورت و اهمیت استفاده ماسک در اماکن عمومی، گفت: هرگونه تجمعات و برگزاری مراسمات عروسی، عزاداری، تشییع جنازه و ... با توجه به شرایط پرخطر، همچنان ممنوع است.

میرزاپور از همشهریان خواست در صورت هرگونه احساس و مشاهده علائم سرماخوردگی، سرفه، سردرد و کوفتگی بدن و ... بلافاصله با نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی درمانی خود تماس حاصل کنند.

وی از بیماران خاص، مادران باردار و کهنسالان و افرادی که خطر ابتلا به بیماری در آنها بیشتر است خواست در صورت امکان از ترددهای غیر ضروری در مکان‌های پرتردد خودداری کنند.

وی افزود: طبق آمار به‌دست در دی‌ماه، بیشترین فوتی‌های این شهرستان متعلق به بیماران فشار خون با ۴۸ درصد، ۲۶ درصد مبتلایان به بیماری دیابت و کمترین آن با۱۰ درصد متعلق به چاقی شدید است.

انتهای پیام