• یکشنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۶
  • دسته‌بندی: گلستان
  • کد خبر: 99110503081
  • خبرنگار : 50049

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان خبر داد

آغاز چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران از ۹ بهمن

آغاز چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران از ۹ بهمن

ایسنا/گلستان مدیر کل صنایع دستی، میراث‌فرهنگی و گردشگری گلستان گفت: چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین از ۹ تا ۱۲ بهمن ماه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

احمد تجری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: امسال با وجود شیوع ویروس کرونا و بوجود آمدن برخی محدودیت ها، تصمیم گرفته شد که در برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین وقفه ایجاد نشود و بر همین اساس مقرر شد چهارمین دوره این جشنواره به صورت مجازی برگزار شود.

وی با اشاره به در نظر گرفتن بخش های مختلف در جشنواره امسال، افزود: سامانه ای برای ارائه و فروش محصولات صنایع دستی پیش بینی شده است. ۱۵۰۰ نفر از هنرمندان صنایع دستی سراسر کشور بیش از ۷ هزار قلم محصول خود را در این سامانه عرضه می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان بیان کرد: امسال ۲۰ گروه موسیقی سنتی و آیینی از گلستان و دیگر استان‌های کشور در این جشنواره به صورت مجازی به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

تجری خاطرنشان کرد: اجرای موسیقی اقوام از ساعت ۲۱ الی ۲۲:۳۰ دقیقه در بستر فضای مجازی اجرا می‌شود.

وی گفت: در جشنواره امسال سه وبینار آموزشی در زمینه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان بیان کرد: امسال فرخوان عکس و فیلم ۱۳ دوره قبلی جشنواره پیش بینی شده که به نفرات برتر جایزه تعلیق می‌گیرد.

تجری با اشاره به اینکه جشنواره از ۹ الی ۱۲ بهمن برگزار می‌شود، گفت: علاقه مندان برای بهره‌مندی از جشنواره می توانند به سایت www.gcth.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام