• یکشنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۳
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 99110502988
  • خبرنگار : 71468

تغییر یک بند اساسنامه کمیته المپیک طبق نظر شورای نگهبان/ IOC مخالفت می‌کند؟

 تغییر یک بند اساسنامه کمیته المپیک طبق نظر شورای نگهبان/ IOC مخالفت می‌کند؟

در حالی مجمع کمیته ملی المپیک تغییر یک بند اساسنامه را مطابق نظر شورای نگهبان تصویب کرد که به نظر می‌رسد IOC مخالفت کند.

به گزارش ایسنا، رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در مورد تصویب اساسنامه کمیته ملی المپیک بیان کرد: اساس نامه تصویب شد. در تبصره آخر بند انتزاع کمیته ملی المپیک از پارالمپیک آمده است، اصلاحات اساسنامه کمیته ملی المپیک باید به تصویب دولت برسد که ما این کار را انجام دادیم و تمام مسیرهای قانونی را رفته ایم. اختلافی بین دولت و شورای نگهبان است مبنی بر که اساسنامه باید در شورای نگهبان به تصویب برسد. ما وارد مناقشه نشدیم اما مسیر مذاکره با شورای نگهبان را پیش گرفتیم. ما از مجمع این اختیار را  می خواهیم که بند مورد نظر شورای نگهبان را تغییر دهیم و پس از تصویب در مجمع، آن را به شورای نگهبان بفرستیم. البته سپس باید دوباره آن را برای IOC ارسال کنیم. نظر شورای نگهبان این است که این بند به این صورت شود که "بدیهی است کلیه امور اداری، مالی و پشتیبانی تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی باشد."

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: البته می دانم که در مورد این بند با IOC وارد مناقشه می شویم چون IOC می گوید که منشور المپیک مقدم است و قوانین و مقررات تابع منشور المپیک باشد اما ما در این بند می گوییم باید قوانین و مقررات تابع مقررات داخلی خودمان باشد. بنابراین نمی دانم تا کجا می توانیم نظر موافق IOC را بگیریم.
مجمع نیز اختیار این را داد که بند مورد نظر مطابق نظر شورای نگهبان  تغییر کند.

انتهای پیام