• یکشنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۰
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99110502906
  • خبرنگار : 71610

حمله موشکی جبهه پولیساریو به گذرگاه "الکرکرات"/ مراکش تکذیب کرد

حمله موشکی جبهه پولیساریو به گذرگاه "الکرکرات"/ مراکش تکذیب کرد

منابع خبری از حمله موشکی و توپخانه‌ای جبهه پولیساریو به گذرگاه "الکرکرات" مراکش و پاسخ ارتش این کشور خبر دادند. این در حالی است که خبرگزاری رسمی مراکش حمله موشکی جبهه پولیساریو به این گذرگاه را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی، جبهه پولیساریو شامگاه شنبه حملات موشکی و توپخانه ای را به گذرگاه مرزی میان صحرای غربی و موریتانی انجام داد.

دولت مراکش از این گذرگاه برای صادرات تولیداتش به آفریقا استفاده می‌کند.

طبق گفته شاهدان عینی و مسافران در این گذرگاه، موشک‌ها و توپ‌های شلیک شده توسط پولیساریو گذرگاه مذکور را هدف قرار داده و برخی از آنها به اطراف این گذرگاه اصابت کردند.

تا بدین لحظه گزارشی درباره خسارت و یا تلفات این حمله منتشر نشده است.

منابع مذکور در ادامه گزارش دادند که ارتش مراکش نیز به این حملات پاسخ داده و جنگنده‌های آن به سمت محل حمله حرکت کردند و در نزدیکی شهرک "اینال" در مرز با صحرای غربی مشاهده شدند.

اما خبرگزاری رسمی مراکش به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که اوضاع گذرگاه الکرکات طبیعی است و رفت و ‌آمد در این گذرگاه میان مراکش و موریتانی و از آنجا به آفریقا بدون هیچ مشکلی برقرار است.

این منابع در ادامه گفتند که علی‌رغم تحریکات شبهه نظامیان پولیساریو، اما اوضاع الکرکرات مانند دیگر مناطق صحرای مراکش آرام و طبیعی است.

مراکش و جبهه پولیساریو در مورد منطقه صحرای غربی مناقشه دارند. مدت‌هاست که مذاکرات سازمان ملل برای میانجی‌گری درخصوص توافق چگونگی تعیین سرنوشت این منطقه شکست خورده است.

انتهای پیام