• یکشنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۷:۳۶
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99110502699
  • خبرنگار : 50029

مدیرکل ارتباطات استان خبر داد

اتصال ۶ روستای فارس به اینترنت پرسرعت

اتصال ۶ روستای فارس به اینترنت پرسرعت

ایسنا/فارس مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس از راه اندازی اینترنت پرسرعت و اتصال شش روستای دیگر استان به شبکه ملی اطلاعات از محل منابع طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

مهرداد سهرابی از اتصال یک هزار و ۱۶۱ خانوار روستایی در شهرستانهای نی ریز، فسا، خنج و رستم با جمعیت چهار هزار و ۵۴ نفر در یک هفته گذشته به شبکه ملی اطلاعات و شبکه پهن باند ارتباطی سیار خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل ارتباطات فارس، سهرابی تعداد روستاهای برخوردار شده از اینترنت پرسرعت در این شهرستانها را شش روستا برشمرد و عنوان کرد: روستای بنه کلاغی از توابع شهرستان نی ریز، روستای گهرآباد از توابع شهرستان فسا، روستای باغان از توابع شهرستان خنج و روستاهای دشت، بلوط اسدی و اندرگرد چشمه بری از توابع شهرستان رستم روستاهای جدیدی هستند که با تامین اعتبار از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت متبوع (USO)  به اینترنت پرسرعت سیار اپراتور اول مجهز شدند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس با تاکید بر اینکه بهبود زیرساخت‌های ارتباطی در روستاها زمینه توسعه پایدار در این مناطق را فراهم می‌کند، عنوان کرد: اینترنت پرسرعت در واقع در روستاها به عنوان ابزار و محرکی برای رشد عمل و از طریق فراهم کردن جنبه های رفاهی بیشتر از طریق دسترسی به خدمات اجتماعی و دولتی، زمینه تقویت اجتماعی و اقتصادی را در این مناطق فراهم می‌کند.

سهرابی امکان بهره مندی از آموزش‌های آنلاین و الکترونیکی،  ایجاد فرصت‌های کارآفرینی و اشتغال بیشتر از طریق ارتباط با سایر نقاط، امکان بازاریابی برای محصولات تولیدی در روستا و رونق بوم گردی از طریق معرفی جاذبه‌های گردشگری و توریستی را از دیگر مزایای اتصال روستاها به شبکه پهن باند ارتباطی و اینترنت پرسرعت بر شمرد.

انتهای پیام