• شنبه / ۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۶:۲۱
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99110402491
  • خبرنگار : 50415

رئیس اداره آبفای کبودراهنگ:

زمان یخ بستن آب از ریختن آب‌جوش روی کنتور خودداری کنید

زمان یخ بستن آب از ریختن آب‌جوش روی کنتور خودداری کنید

ایسنا/همدان رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان کبودراهنگ از مشترکین خود خواست از یخ‌زدگی لوله و کنتورهای آب پیشگیری کرده و زمان یخ بستن از ریختن آب‌جوش روی کنتور، روشن‌کردن آتش در حوضچه کنتور و باز گذاشتن شیر آب برای رفع یخ‌زدگی ممانعت کنند.

امین شیخی‌زاده در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از مشترکین آب شهرستان کبودراهنگ خواستاریم در راستایعایق‌بندی کنتورهای آب شرب منازل خود به ویژه در این روزهایی که پیش بینی سرما و یخبندان وجود دارد، اقدامات را انجام دهند.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان کبودراهنگ در ادامه بیان کرد: با توجه به برودت و سرمای هوای پیش بینی شده، کنتورها و لوله‌های آب شرب را از یخ زدگی ایمن کنید.

وی عایق‌کردن کنتور به وسیله پشم‌شیشه، گونی، موکت و سایر الیاف مصنوعی در محفظه کنتور و عایق‌بندی لوله‌های آب در فضای باز ساختمان را اقداماتی دانست که شهروندان می‌توانند در پیشگیری از یخ‌زدگی لوله‌ها و کنتورهای منازلشان انجام دهند.

شیخی زاده مطرح کرد: شهروندان در زمان بروز یخبندان باید از اقداماتی از قبیل ریختن آب‌جوش روی کنتور، روشن‌کردن آتش در حوضچه کنتور و باز گذاشتن شیر آب برای رفع یخ‌زدگی کنتور و لوله‌های آب خودداری کنند.

انتهای پیام