• شنبه / ۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۷
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99110402264
  • منبع : نمایندگی همدان

شکارچیان قوچ وحشی در همدان دستگیر شدند

شکارچیان قوچ وحشی در همدان دستگیر شدند

ایسنا/همدان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان از دستگیری و صدور حکم حبس و مجازات نقدی برای شکارچیان یک رأس قوچ وحشی در منطقه حفاظت شده نشر همدان خبر داد.

مجید شعبانلو با اعلام این خبر، توضیح داد: در پی تماس فردی با یگان حفاظت محیط زیست و نیز شنیده شدن صدای گلوله توسط محیطبانان منطقه حفاظت شده نشر همدان، مأموران حفاظت محیط زیست هنگام گشت زنی به دو فرد برخوردند که در حوالی حضور آنها یک دستگاه دوربین شکاری، لاشه یک رأس قوچ وحشی و یک چفیه آغشته به خون مشاهده شد.

وی با بیان اینکه متهمان در برخورد اولیه اظهاراتی مبنی بر چرای دام و شغل چوپانی داشتند که با تحقیقات بیشتر مشخص شد این افراد فاقد دام بوده و به چوپانی اشتغال ندارند، افزود: فردی که شاهد ماجرا بود نیز در اظهارات خود بیان کرد «وقتی متوجه شلیک گلوله شدم، دو نفر را هنگام شکار مشاهده کردم که به دنبال لاشه حیوان شکار شده می گشتند و سپس با محیطبانی تماس گرفتم. ابتدا تصور کردم این افراد چوپان هستند اما بعداً متوجه صحبت هایشان در مواجهه با حضور محیط بانان در منطقه شدم».

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان اظهار کرد: با معرفی متهمان به مراجع قضایی و اجرای ماده 12 قانون شکار و صید، یکی از متهمان به یک سال حبس و دیگری به پرداخت 18 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان، وی خاطرنشان کرد: یکی از متهمان قبلاً به جرم نگهداری اسلحه شکاری غیرمجاز به شش ماه حبس و بابت شکار سه رأس قوچ و میش وحشی به دو سال حبس محکوم شده بود.

انتهای پیام