• شنبه / ۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۵
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 99110402242
  • منبع : نمایندگی ایلام

مدیرکل استاندارد ایلام خبر داد:

صدور 5 پروانه کاربرد نشان حدمجاز آلاینده ها در ایلام

 صدور 5 پروانه کاربرد نشان حدمجاز آلاینده ها در ایلام

ایسنا/ایلام مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای امسال تاکنون 5پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده‌ها برای محصولات کشاورزی در استان ایلام صادر شده است.

«مهناز همتی» در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر، اظهار کرد: گوجه فرنگی، انگور یاقوتی، خیار و نخود سبز از جمله محصولاتی بوده اند که برای آنها پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها صادر شده است.
وی افزود: پس از درخواست تولیدکنندگان متقاضی برای دریافت پروانه یاد شده، کارشناسان کنترل کیفیت و استاندارد به شکل دوره ای از مزارع و باغات بازدید و اقدام به نمونه برداری محصول می کنند و پس از نداشتن نقص و ایراد در حوزه حد مجاز سموم دفع آفات، فلزات سنگین و نیترات به محصول مربوطه پروانه حد مجاز آلاینده ها ارائه می شود.
مدیرکل استاندارد ایلام تصریح کرد: تولید محصولات دارای پروانه کاربرد حد مجاز آلاینده ها با نظارت کلینیک های گیاهپزشکی به عنوان مدیر کنترل کیفیت و شرکت های بازرسی از محصولات کشاورزی انجام می شود.
همتی با بیان اینکه فرهنگ استفاده از محصولات کشاورزی دارای پروانه کاربرد حد مجاز آلاینده ها باید اشاعه پیدا کند و این موضوع موجب افزایش کیفیت محصولات کشاورزی، ارتقای سلامت جامعه و همچنین تولید محصولات صادرات محور خواهد شد، تصریح کرد: پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها از سوی سازمان ملی استاندارد و با همکاری وزارت جهاد کشاورزی با هدف استقرار سیستم کنترل کیفیت در اراضی کشاورزی و تولید محصولات فاقد باقی مانده سموم و دیگر آلاینده صادر می شود.

انتهای پیام