• شنبه / ۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۷
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99110402221
  • خبرنگار : 50295

معاون اجرایی سپاه انصارالمهدی (عج) استان تاکید کرد

حضور جدی دستگاه‌ها برای برگزاری کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان

حضور جدی دستگاه‌ها برای برگزاری کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان

ایسنا/زنجان معاون اجرایی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: همه دستگاه‌های استان در راستای کمک به برگزاری گنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان جدی‌تر وارد میدان شوند.

سید شمس‌الدین موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری گنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان، اظهار کرد: برگزاری گنگره شهدای استان‌ها از سال‌ها قبل در سطح کشور شروع شده است و استان قم اولین برگزارکننده این گنگره بود که در همین راستا استان زنجان نیز برای اولین‌بار این بزرگداشت ملی را در پاییز سال آینده برگزار خواهد کرد.

وی با بیان اینکه برگزاری گنکره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان از اواخر دی‌ماه پارسال کلید خورده است، تصریح کرد: در حال حاضر هشت کمیته فعال بوده که ریاست این کمیته‌ها بر عهده فرمانداران و فرمانده‌هان سپاه هر منطقه است، این در حالی است که شهرستان‌های ابهر و ایجرود نسبت به سایر مناطق پیشتاز است، از این رو انتظار می‌رود سایر شهرستاها نیز تلاش مضاعفی داشته باشند.

موسوی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها به‌ویژه دستگاه‌های فرهنگی در برگزاری هرچه بهتر این گنگره همکاری چشم‌گیری داشته باشند، عنوان کرد: برخی از کمیته‌ها از جمله کمیته ورزش و جوانان، دانشگاه‌ها و اساتید، کمیته فرهنگیان و دانش‌آموزی و سایر کمیته‌ها همکارهای لازم را با ستاد اجرای گنگره شروع کرده‌اند.

این مسئول با بیان اینکه یکی از اهدافی که این گنگره دنبال‌ می‌کند، ترویج روحیه ایثار و شهادت‌طلبی و از خودگذشتگی است، یادآور شد: سپاه انصارالمهدی (عج) استان به‌عنوان متولی اصلی این گنگره تولیدات فاخر و ارزشمندی در خصوص زندگی‌نامه برخی از شهدای استان تهیه کرده و نیز در این خصوص در حال حاضر سه کتاب به چاپ رسیده و پنج کتاب نیز همزمان با ایام‌الله دهه‌فجر به چاپ خواهد رسید. همچنین نزدیک به ۳۰۰۰ نگاتیو از دوران هشت سال دفاع‌مقدس و بیش از ۷۰۰ ساعت مستند و مصاحبه توسط سپاه استان تهیه و تدوین شده است.

معاون اجرایی سپاه‌ انصارالمهدی (عج) استان با اشاره به اینکه در مجموع ۱۵۰ جلد کتاب تا پایان خردادماه سال آینده از ۳۵۳۵ شهید استان چاپ می‌شود، ابراز کرد: نزدیک به ۲۰۰ هزار سند مکتوب و عکس از ۳۵۳۵ شهید استان توسط اداره‌کل بنیاد شهید و امر ایثارگران و نیز بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان که به‌عنوان یکی دیگر از کمیته‌های فعال در این گنگره به شمار می‌رود، گردآوری کرده است.

وی از ۱۱ تا ۱۷ بهمن‌ماه امسال را هفته استانی دفاع‌مقدس اعلام کرد و ادامه داد: انتظار داریم شش ماه‌ منتهی به برگزاری گنگره ۳۵۳۵ شهید استان را با تبلیغ و رسانه‌ای کردن جدی‌تر آماده کنیم.

انتهای پیام