• شنبه / ۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۸
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99110402147
  • خبرنگار : 50233

تخریب دیوارهای بلند زندان سمنان/ کاروانسرای شاه‌عباسی آزاد شد+تصاویر

تخریب دیوارهای بلند زندان سمنان/ کاروانسرای شاه‌عباسی آزاد شد+تصاویر
عکس از محقق-عکاس ایسنا

ایسنا/سمنان شهردار سمنان از آغاز تخریب حصارهای پیرامونی کاروانسرای شاه‌عباسی سمنان و دیوارهای بلند زندان سمنان خبر داد و گفت: بعد از انقال زندانیان و اخذ مجوزهای لازم این بنای تاریخی بعد از چهار دهه آزاد و در معرض دید شهروندان قرار می‌گیرد.

در حاشیه مراسم تخریب دیوارهای زائد ساخته شده در حاشیه این بنای ارزشمند در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تخریب این دیوارها بعد از توافق انجام شده با مسوولان اداره کل زندان‌های استان و دیگر دستگاه‌های مسوول انجام شده است.

وی از آغاز فرآیند مرمت این کاروانسرای تاریخی بعد از تخریب دیوارها خبر داد و افزود: فرآیند مرمت بنا به همت شهرداری سمنان و زیر نظر میراث فرهنگی استان انجام می‌شود.

شهردار سمنان با اشاره به برنامه‌های شهرداری در ارتباط با این بنای ارزشمند تصریح کرد: این کاروانسرای تاریخی که در موقعیت بسیار مناسبی در مرکز شهر سمنان واقع شده به یک مرکز فرهنگی و گردشگری تبدیل خواهد شد.

این مدیر ارشد شهری با بیان اینکه تخریب با بیل و کلنگ در حال انجام است افزود: به علت حساسیت بلند و ارزش تاریخی بالای آن بخش عمده تخریب با بیل و کلنگ در حال انجام است .

به گزارش ایسنا- کاروانسرای سمنان که در مرکز مرکز استان واقع شده یکی از ۹۹۹ کاروانسرای ساخته شده در دوران شاه عباس صفوی در شهر سمنان است.

این بنای ارزشمند که دارای ۴۰۰ سال قدمت است در سال ۱۳۵۲ به ثبت ملی رسیده است.

از این کاروانسرای تاریخی در چهار دهه گذشته به عنوان زندان استفاده می شده و آزادسازی آن یکی از مطالبات مردم این استان بوده که خوشبختانه امروز با آغاز روند تخریب، رنگ واقعیت به خود گرفت.
انتهای پیام