• پنجشنبه / ۲ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۴
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99110201102
  • خبرنگار : 50167

با ارائه تسهیلات توسط سازمان تامین اجتماعی؛

غرامت دستمزد به مبتلایان سرپایی و بستری کرونا پرداخت می شود

غرامت دستمزد به مبتلایان سرپایی و بستری کرونا پرداخت می شود

ایسنا/زنجان مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: سازمان تامین اجتماعی برای بیمه‌شدگان مبتلا به کرونا در دوران استراحت پزشکی غرامت دستمزد پرداخت می‌کند.

علی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با ارائه تسهیلات به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی، اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی در راستای تسریع در کار بیمه‌شدگان این سازمان که به بیماری کرونا مبتلا شده و استراحت پزشکی داشته‌اند، تا عادی شدن شرایط موجود تسهیلاتی را ارائه می‌کند و استراحت‌های پزشکی بیمه‌شدگان مبتلا به کرونا نیز در قالب تعهدات کوتاهمدت پرداخت می‌شود.

وی افزود: باتوجه به انتشار ویروس کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، جلوگیری از ترددهای غیرضروری، حفظ و صیانت از سلامتی بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی و کارکنان آن به منظور تسریع و تسهیل در پرداخت غرامت دستمزد، استراحت‌های پزشکی بیمه‌شدگانی که به استناد گواهی پزشک معالج و مستندات مراکز آزمایشگاهی PCR آنان مثبت اعلام شده، مورد تایید است.

این مسئول در رابطه با مدت زمان استراحت پزشکی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی مبتلا به کرونا، تصریح کرد: اگر دوره گواهی استراحت پزشکی ارائه شده ۱۵ روز و کمتر از آن باشد، استراحت پزشکی مذکور باید غرامت دستمزد بدون انجام تشریفات اداری (مربوط به معرفی به مراجع پزشکی و تکمیل فرم معرفی به کار توسط کارفرما) پرداخت شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان در رابطه بیمه‌شدگان تامین اجتماعی مبتلا به کرونا که در بیمارستان بستری شدند، ادامه داد: گفتنی است پرداخت غرامت دستمزد مربوط به استراحت پزشکی متصل به ایام بستری تا سقف یک ماه بدون نیاز به تایید مراجع معتمد پزشکی سازمان بلامانع خواهد بود.

محمدی خاطرنشان کرد: با توجه به تمهیدات پیشبینی شده، بیمه‌شدگان تامین اجتماعی حتی‌الامکان با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی eservices.tamin.ir نسبت به ثبت درخواست دریافت غرامت دستمزد و بارگذاری مدارک و مستندات پزشکی مربوطه اقدام کنند.