• پنجشنبه / ۲ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۹
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 99110201065
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان:

بهورزان در کنترل کرونا در روستاها نقشی بی بدیل دارند

بهورزان در کنترل کرونا در روستاها نقشی بی بدیل دارند

ایسنا/هرمزگان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: مدیریت کرونا افتخاری است برای ایران و تمدن ایرانیان و اگر در سطح جهان حرفی برای گفتن داریم به علت همراه بودن تمامی اقشار است.

دکتر حسین فرشیدی صبح امروز در چهاردهمین آیین پویش ره سلامت که با حضور وزیر بهداشت و درمان در سالن فارابی بیمارستان شهید محمدی بندرعباس برگزارشد، افزود: ماسربازیم و وظیفه‌مان این است کار کنیم و تمام قوای خود را به کار بگیریم تا حال بیماران خوب شده و به سلامت به خانه بازگردند. 

وی با بیان اینکه در بهمن ماه قرار داریم و بهمن یعنی ماه شکوه پیروزی انقلاب اسلامی و چه خوب که بازهم همچون سال گذشته در بهمن میزبان وزیر بهداشت هستیم، تصریح کرد: در ظرف این یکسال افتتاحیه های داشته و داریم و پیشرفت ها در بخش حوزه بهداشت و درمان قابل رویت است. 

 فرشیدی با بیان این که بهمن ماهی است که با پیروزی عدالت مصادف است، افزود: هنوز زود است بدانیم مردم ایران چه کردند و یاد می کنیم از فرمانده این میدان امام خمینی(ره) و تمام شهدای دفاع مقدس و شهدای سلامت. 

وی بیان کرد: مدیریت کرونا افتخاری است برای ایران و تمدن ایرانیان و اگر در سطح جهان حرفی برای گفتن داریم به علت همراه بودن تمامی اقشار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد: امروز در مراسم افتتاحیه پاره‌ای از پروژه ها هستیم که به دلیل شرایط ناچاریم کهبه صورت ویدیو کنفرانس افتتاح آن ها را انجام دهیم. 

وی افزود: افتتاح پروژه هایی با اعتبار ٦٠ میلیارد تومانی و نیز آغاز کلنگ زنی بخش دیگری از پروژه ها با اعتباری حدود ١٥٠ میلیارد تومانی امروز اتفاق خواهد افتاد. 

فرشیدی با اشاره به این که تنها قرارداد ساخت آمیولانس دریایی برای اولین بار در ایران با اعتبار ٢٢ میلیارد تومان به صورت حضوری در این مراسم امضا خواهد شد، ادامه داد: سال ٩٩ با ورود به وضعیت کرونا و در سیر یکساله، دانشگاه علوم پزشکی تمام قوای خود را به کار برد تا چنین شرایطی را تحت کنترل خود قراردهند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت ۱۴ درصد جمعیت دانشگاهی اضافه شده و همچنان خواهد شد که معادل١٥٠٠ نفر است، اضافه کرد: در این مدت ٢٧٠ نفر بهورز و ٣٤٠ نفر پرستار به مجموع کادر درمانی و بهداشتی هرمزگان اضافه شده اند.

فرشیدی اظهار کرد: در بخش تخت بیمارستانی نسبت به متوسط کشوری همچنان کمبود وجود دارد اما در این مدت نسبت به گذشته پیشرفت ٣ درصدی وجود داشته است. 

وی تصریح کرد: حداقل ٥ سی تی اسکن، ٣٠ تخت ICU توسط وزارت بهداشت و درمان و ١٥ تخت ICU توسط استاندار استان هرمزگان از طریق صنایع استان و تعدادی نیز از طریق شرکت نفت اهدا شد تا در بخش درمان روزهای بهتری داشته باشیم. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان بیان کرد: بخش پایگاه های بهداشت برای ما بسیار مهم است و به همین دلیل افتتاحیه را از پایگاه بهداشت سجادیه آغاز کردیم.

وی در پایان گفت: امروز اگر در سطح جهانی مارا نقطه عطف مدیریت در بیماری کرونا می دانند، به دلیل نقش اساسی است که  بهروزان در کنترل بیماری در روستاها ایفا می کنند.

انتهای پیام