• چهارشنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۸:۱۱
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 99110100824
  • خبرنگار : 50057

از ابتدای سال جاری تاکنون؛

۴ تن مواد مخدر در استان قزوین کشف‌ شده است

 ۴ تن مواد مخدر در استان قزوین کشف‌ شده است

ایسنا/قزوین دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: کشف مواد مخدر در استان بیانگر تلاش شبانه‌روزی نیروهای پلیس است، امسال بیش از ۴ تن انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط‌شده که امروز یک‌تن آن امحا شد و باقی نیز باهدف مصارف دارویی به تهران ارسال شده است و در راستای سلامت مردم استفاده می‌کنیم.

علی رحمانی در مراسم امحای یک‌تن مواد مخدر که امروز یک بهمن در قزوین برگزار شد، تصریح کرد: اقدامات مؤثری برای برخورد با سوداگران مرگ در استان قزوین صورت گرفته است؛ با همکاری دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، استانداری، اطلاعات، بسیج و سپاه نسبت به جمع‌آوری معتادان متجاهر و ساماندهی آن‌ها برای درمان اقدام شده است.

وی افزود: ریشه‌کن کردن مواد مخدر کار بسیار پیچیده‌ای است، در حال حاضر افراد زیادی در راستای مبارزه با مواد افیونی در استان تلاش می‌کنند تا آسیب‌های این پدیده به حداقل برسد، در حال حاضر برخی از دانش آموزان و کارگران سطح استان درخطر اعتیاد قرار دارند بنابراین لازم است که با هماهنگی مسئولین متولی در سطح استان به‌صورت جدی با این پدیده برخورد کنیم.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان قزوین بیان کرد: کشف مواد مخدر در استان بیانگر تلاش شبانه‌روزی نیروهای پلیس است، امسال بیش از ۴ تن انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط‌شده که امروز یک‌تن آن امحا می‌شود و باقی نیز با هدف مصارف دارویی به تهران اعزام‌ شده است و در راستای سلامت مردم استفاده می‌کنیم.

وی بیان کرد: برای حمایت از مبارزه با مواد مخدر، بیش از ۵۰ دستگاه خودرو در اختیار پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار داده‌ایم تا به‌صورت بهینه استفاده شود و در صورت نیاز آن را افزایش می‌دهیم.

رحمانی خاطرنشان کرد: زندان‌های یکی از مکان‌های مهمی است که باید در این حوزه موردتوجه قرار بگیرد، در این حوزه اقدامات خوبی صورت گرفته است، همچنین توجه به امور فرهنگی و آموزش از دیگر رویکردهای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان است.

وی بیان کرد: ۳۲ برنامه تلویزیونی و رادیویی در این خصوص تهیه‌شده است که می‌تواند در راستای روشنگری خانواده‌ها تأثیرگذار باشد، طرح یاریگران آموزش و پرورش نیز در این راستا تأییدشده است.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان قزوین تصریح کرد: راه‌اندازی کمپ ماده ۱۶ در استان یک ضرورت است تا بتوانیم پس از جمع‌آوری معتادان نسبت به نگهداری و ترک اعتیاد افراد مبتلا اقدام کنیم.

انتهای پیام