• چهارشنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۱
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99110100648
  • خبرنگار : 50166

بارش برف در برخی جاده‌های زنجان

بارش برف در برخی جاده‌های زنجان

ایسنا/زنجان مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، از بارش برف و مه موضعی در برخی جاده‌های استان خبر داد.

محمد محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بارش برف از ظهر امروز (اول بهمن‌ماه) در برخی از محورهای مواصلاتی استان زنجان آغاز شده و هم‌اکنون شاهد بارش پراکنده برف در محور زنجان - دندی - تخت‌سلیمان هستیم و رانندگان برای تردد در این مسیر باید تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در مسیر زنجان به ماه‌نشان (گردنه چایرلو) علاوه بر بارش برف، دارای مه موضعی است، ابراز کرد: مه‌گرفتگی دید افقی را در جاده کاهش داده و استفاده از چراغ ‌مه‌شکن برای تردد ضروری است.

این مسئول، وضعیت جوی در محور زنجان - بیجار را نیز دارای بارش پراکنده برف همراه با مه موضعی توصیف کرد و گفت: از مردم تقاضا داریم از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و در صورت ضرورت سفر از ایمنی وسیله نقلیه و سالم بودن تجهیزات گرماشی اطمینان حاصل و در هنگام حرکت جوانب احتیاط را رعایت کنند.

مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، خاطرنشان کرد: طرح راهداری زمستانی از آذرماه امسال آغاز شده و راهداران عملیات زمستانی از جمله پاک‌سازی و بازگشایی محورها، نمک‌پاشی در هنگام بارش برف، برف‌روبی و سایر موارد را انجام می‌دهند.

انتهای پیام