• چهارشنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۵
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 99110100619
  • خبرنگار : 50022

استاندار البرز:

​​​​​​​منفی نگر نیستیم ولی باید طبق برنامه برای بحران‌های احتمالی آماده باشیم

​​​​​​​منفی نگر نیستیم ولی باید طبق برنامه برای بحران‌های احتمالی آماده باشیم

ایسنا/البرز ​​​​​​​نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: منفی نگر نیستیم ولی باید طبق برنامه برای بحران‌های احتمالی و حوادث ناشی از آن آماده باشیم، از این رو این آگاهی و آمادگی را به مدیران استان داده ایم.

عزیزاله شهبازی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان البرز که روز چهارشنبه یکم بهمن با حضور رییس سازمان مدیریت بحران کشور در سالن شهدای دولت استانداری، برگزار شد، افزود: مهندس نجار امروز از نقاط حادثه‌خیز استان بازدید کردند.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: گزارشی از وضعیت استان و اقدامات و برنامه های مربوط به مدیریت بحران در استان ارائه شد.

شهبازی گفت: در حوزه جغرافیای منطقه مباحث مربوط به فرونشست زمین، نقاط حادثه‌خیز در بحران‌هایی همچون سیل، زلزله و رانش زمین مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: از سالیان دور، بیش از ۵۴ هزار پلاک (واحد مسکونی) بر روی گسل زلزله قرار گرفته‌اند.

استاندار البرز گفت: جای خرسندی دارد که از ابتدای مسئولیتم در البرز با جدیت در مقابل ساخت و ساز های غیرمجاز ایستاده ام تا به نقاط حادثه‌خیز استان افزوده نشود.

وی افزود: هدف اصلی این نشست آسیب شناسی و مرور، اتخاذ تدابیر پیشگیرانه جهت مقابله با حوادث ناشی از بحران های طبیعی است.

استاندار البرز عنوان کرد: مهمترین مصوبه این جلسه این بود که شرکت گاز استان نسبت به نصب شیرهای قطع گاز در مناطق احداث شده در تبادل گسل اقدام کند.

وی با بیان اینکه ساخت ساختمان مدیریت بحران استان نیز در دستور کار قرار گرفت، گفت: خوشبختانه شهرداری های استان به برخی تجهیزات مقابله با بحران مجهز هستند.

شهبازی افزود: مدیران استان در سایه همدلی، تعامل و انسجام در راستای مقابله با بحران ها اقدام می کنند که اهم آنها مدیریت بیماری کرونا بود که طبق گزارش سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، البرز روند بسیار خوبی را طی کرد.

وی گفت: همچنین در مدیریت سیل سال ۹۸ که علیرغم شدت بارندگی ها، خوشبختانه با تدابیری که از پیش اتخاذ شده بود، شاهد خسارات جانی و مالی در البرز نبودیم و در عوض مسئولیت کمک به شهرستان باوی در خوزستان را نیز قبول کردیم که در این راستا بعنوان اولین استان ماموریت خود را پایان دادیم.

شهبازی گفت: منفی نگر نیستیم ولی باید طبق برنامه برای بحران های احتمالی و حوادث ناشی از آن آماده باشیم، از این رو این آگاهی و آمادگی را به مدیران استان داده ایم.

وی افزود: مانور های بسیاری در حوزه های مختلف استان برگزار شده است.

شهبازی گفت: سند کاهش خطر پذیری استان البرز مهیا شده و در اختیار مدیران استان قرار خواهیم داد.

وی افزود: تاکنون هیچ کدام از درخواست هایم در راستای اهداف توسعه ای استان از مسئولان ملی بی پاسخ نمانده و رییس سازمان مدیریت بحران کشور نیز با اشراف به شرایط البرز مساعدت لازم را خواهند داشت.

انتهای پیام