• چهارشنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۸
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99110100416
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

دادستان مهاباد معارفه شد

دادستان مهاباد معارفه شد

ایسنا/آذربایجان غربی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: قوه قضائیه در مقوله مبارزه با مظاهر فساد هیچ گونه خط قرمزی را نمی شناسد.

علی اکبر گروسی امروز اول بهمن ماه در آیین تودیع و معارفه دادستان مهاباد در دادگستری این شهرستان برگزار شد، باتاکید بر اینکه قوه قضائیه در مقوله مبارزه با مظاهر فساد هیچ گونه خط قرمزی را نمی شناسد و هر شخص و مکانی که در موضع فساد قرار گیرد با کمک نیروهای امنیتی و انتظامی و سایر مراجع مرتبط ورود خواهد کرد، افزود: ناخوشایندی و تکدّر افراد و اشخاص منتفع از تضییع اموال عمومی و بیت المال مانعی در انجام وظایف و مبارزه با فساد در قوه قضائیه نخواهد بود و در صیانت از نیروها و مدیران انقلابی و دلسوز نظام مصمم و جدّی است.

وی ضمن تشریح جایگاه خطیر دادستانی به عنوان یکی از ارکان مؤثر در دستگاه قضائی بیان کرد: دادستان به عنوان مدعی العموم سمبل و نماد امنیت است و در حفظ حقوق عامه و صیانت از اموال و انفال و منابع ملّی و جلوگیری از ترک فعل مدیران در این رابطه نقش محوری و برجسته دارد و حضور او فی النفسه منجر به احساس امنیت می شود. 

رئیس شورای قضائی استان در ادامه ضمن تبیین سیاست های قوه قضائیه و یادآوری مسئولیت رؤسا و دادستانها در عملیاتی نمودن سند تحول قضائی به موضوع مقابله جدی با مظاهر فساد پرداخته و افزود: مقابله با انواع مختلف فساد امروزه  مطالبه جدی مردم و مقام معظم رهبری از دستگاه قضا به طریق اولی و سایر دستگاههای حاکمیتی است. اقسامی از فساد که اعتماد مردم را نشانه گرفته و آحاد مردم را رنج می دهد و مخالف آن صفت امانتی است که در وصف مدیران حاکمیت اسلامی بیان می شود، در حالیکه باور دینی ما بر این است که مدیر هم مسئولیت اش و هم اموالی که در اختیارش قرار داده شده امانت است و حق تخطی از آن را ندارد.

گروسی در ادامه خاطر نشان کرد: امروز خط فکری دشمن در حوزه نرم افزاری ایجاد ناامیدی در صفوف آحاد مردم است و تلاش می کند تا القاء کند که مدیرانی که در نظام جمهوری اسلامی هستند شایستگی مدیریت ندارند و از شایستگان انتخاب نشده، لذا باید عملکرد فرد فرد ما بگونه ای باشد که نتیجه و خروجی آن موجب بالا رفتن اعتماد عمومی مردم به نظام و افزایش سرمایه اجتماعی قوه قضائیه شود. 

رئیس کل دادگستری استان در خاتمه ضمن تأکید بر تلاش جدی در ختم بحث پرونده های رسوبی و معوقه تا پایان سال جاری و ارتقاء رتبه ابلاغ الکترونیکی و استفاده از تمامی ظرفیت های دادرسی الکترونیکی و اعمال مجازات های جایگزین حبس در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانها و اهتمام جدی در حمایت از تولید در راستای پیگیری سیاست اقتصاد مقاومتی و منویات ریاست معظم قوه قضائیه را خواستار شد.

به گزارش ایسنا؛ در این مراسم پور اکبر به عنوان دادستان جدید مهاباد معرفی و از زحمات و خدمات حیدری دادستان سابق که به افتخار بازنشستگی نائل آمده است تقدیر شد.

انتهای پیام