• چهارشنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۷
  • دسته‌بندی: حقوقی و قضایی
  • کد خبر: 99110100400
  • خبرنگار : 71640

مدیرکل ثبت شرکت‌ سازمان ثبت اسناد خبر داد

اجرای فاز اول مبادله اطلاعات برای برگزاری مجامع الکترونیک اشخاص حقوقی بازار سرمایه

اجرای فاز اول مبادله اطلاعات برای برگزاری مجامع الکترونیک اشخاص حقوقی بازار سرمایه

مدیرکل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از اجرایی شدن فاز اول مبادله اطلاعات به منظور برگزاری مجامع الکترونیک اشخاص حقوقی بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مرتضی ادب با اعلام این خبر گفت: در راستای برنامه تحول قضایی و اجرای مفاد تفاهم‌نامه ما بین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان بورس و اوراق بهادار و با عنایت به نقش و اهمیت اشخاص حقوقی بازار سرمایه، فاز اول مبادله اطلاعات اشخاص حقوقی به منظور برگزاری مجامع الکترونیک اجرایی شده است.

وی افزود: با توجه به نقش این اقدام در ارتقاء سلامت اداری و اجرای تکلیف ماده ۶۸ قانون برنامه ششم توسعه، در کارگروه مشترک سازمان ثبت و سازمان بورس اوراق بهادار مقرر شد نسبت به تکمیل ابزارهای الکترونیک مربوطه در این راستا اقدامات لازم صورت پذیرد.

مدیرکل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری اظهار کرد: فراهم شدن زمینه قانونی حضور الکترونیکی سهام‌داران در مجامع شرکت‌ها با توجه به کثرت سهامداران اشخاص حقوقی بازار سرمایه، ضمن رعایت پروتکل‌های ابلاغی شرایط حاکم، موجب زمینه‌سازی حاکمیت شرکتی و رعایت قانونمند حقوق سهام‌داران می‌شود.

انتهای پیام