• سه‌شنبه / ۳۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۳
  • دسته‌بندی: آموزش
  • کد خبر: 99103022265
  • خبرنگار : 71603

کمک ۱۰۰ میلیون پوندی به دانشگاه آکسفورد برای نجات جان انسان‌ها

کمک ۱۰۰ میلیون پوندی به دانشگاه آکسفورد برای نجات جان انسان‌ها

یک شرکت بزرگ صنایع شیمیایی به دانشگاه "آکسفورد" ۱۰۰ میلیون پوند کمک کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکای‌نیوز،‌ هدیه ۱۰۰ میلیون پوندی شرکت "اینیوس"(Ineos) که غول صنایع شیمیایی محسوب می‌شود، برای تامین مالی تحقیقات ضدمیکروبی در دانشگاه‌ آکسفورد مورد استفاده قرار خواهد گرفت. چراکه دانشگاه آکسفورد نقش مهمی در حوزه آنتی‌بیوتیک‌ها ایفا کرده است.

محققان در پی افزایش داروهای جدید برای حیوانات و انسان‌ها و همچنین استفاده مسئولانه‌تر از آنتی‌بیوتیک‌های موجود تلاش‌های جدیدتری خواهند کرد.

تخمین زده می‌شود که تا سال ۲۰۵۰ میلادی،‌ ۱۰ میلیون نفر در هر سال به دلیل مرگ ناشی از آنتی‌بیوتیک‌ها و سایر داروهای ضدمیکروبی که دیگر در درمان‌ بیماری‌های شایع موثر نیستند، ‌جان خود را از دست بدهند.

در این راستا، پروفسور "لوئیز ریچاردسون"(Louise Richardson) معاون دانشگاه آکسفورد گفت که برای رسیدگی به این موضوع انجام اقدامات فوری یک امر "ضروری" است.چراکه اگر بیماری‌های عفونی با آنتی‌بیوتیک‌ها جلوگیری نشوند،‌ یک فاجعه برای جراحی‌ها رقم خواهد خورد.

وی ادامه داد: به نظر من پاندمی "کووید-۱۹" به ما نشان داد که اگر مشکلی که بر سر راه شما قرار گرفته را نادیده بگیرید،‌ هزینه‌های گزافی به شما متحمل خواهد شد.

ریچاردسون این کمک مالی ۱۰۰ میلیون پوندی را بسیار سخاوتمندانه دانست و افزود: دانشگاه آکسفورد در حوزه مقاومت‌های ضدمیکروبی پیشتاز است.

این دانشگاه در نظر دارد بیش از ۵۰ دانشجوی پسادکتری را با بودجه شرکت "اینیوس" به کار گیرد.

انتهای پیام