• دوشنبه / ۲۹ دی ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۳
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99102921112
  • خبرنگار : 50132

مدیر کل راه و شهرسازی کردستان خبر داد: 

ساخت بیش از 1000کیلومتر انواع راه در هفت سال گذشته 

ساخت بیش از 1000کیلومتر انواع راه در هفت سال گذشته 

ایسنا/کردستان مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: در هفت سال گذشته حدود یک ۱۱۷۵ کیلومتر انواع راه از جمله بزرگراه، راه اصلی و فرعی و راه روستایی در استان کردستان ساخته شده است.

 محمد صدیق ثابتی امروز(۲۹ دی ماه) در جمع خبرنگاران، عنوان کرد: توسعه راه ها و بهبود شبکه حمل و نقل در بخش های مختلف از جمله تاکیدات این دولت بوده و تاکنون نیز اقدامات مناسبی به همین منظور انجام شده است.

وی افزود: هم اکنون طول بزرگراه های استان کردستان ٣٣٢ کیلومتر است که از این میزان حدود ١۴٠ کیلومتر آن از سال ۹۲ به بعد ساخته شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی کردستان ذکر کرد: از مجموع  هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه های اصلی و فرعی استان بدون احتساب بزرگراه ، بیش از ۲۰۱ کیلومتر آن در دولت های یازدهم و دوازدهم احداث شده است.

ثابتی با اشاره به ساخت ٣۴١ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه در هفت سال گذشته اعلام کرد: ۲۲ درصد از مجموع راه های بین شهری کردستان اعم از اصلی و فرعی و بزرگراه در دولت تدبیر و امید ساخته شده است.

وی همچنین از احداث ۸۳۳ کیلومتر راه روستایی در استان کردستان در طول هفت سال گذشته خبر داد و گفت: نهضت بهسازی و احداث راه در راستای توسعه استان با هدف گذاری های لازم و به منظور رسیدن به میانگین کشوری، بهبود شرایط ترافیکی و ارتقای شبکه حمل و نقل ، کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن و ایمنی و رضایت مندی کاربران کماکان ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام