• یکشنبه / ۲۸ دی ۱۳۹۹ / ۱۶:۲۷
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99102820714
  • خبرنگار : 71415

وزیر خارجه انگلیس: مذاکرات تجارت آزاد با ناقضان حقوق بشر متوقف شود

وزیر خارجه انگلیس: مذاکرات تجارت آزاد با ناقضان حقوق بشر متوقف شود

وزیر امور خارجه انگلیس گفت، این کشور نباید وارد تجارت آزاد با کشورهایی که سوءاستفاده های حقوق بشری انجام می دهند بشود اما طرح های پیشنهادی درباره این که دادگاه های کشور باید در خصوص ارتکاب نسل کشی از سوی شرکای تجاری تصمیم بگیرند معیوب هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس چند روز پیش گفت، این کشور قوانینی جدید برای شرکتهایش به منظور تلاش برای جلوگیری از ورود کالاهای مرتبط با منطقه سین کیانگ چین معرفی خواهد کرد.

برخی قانونگذاران انگلیسی خواستار فراتر عمل کردن بوده و قرار است طرح های پیشنهادی تصویب شده در مجلس علیای پارلمان را که به دادگاه ها اختیار متوقف کردن توافقات تجارت آزاد با کشورها در صورت در نظر گرفتن ارتکاب نسل کشی از سوی آنها را می دهد در نظر بگیرند.

دومینیک راب به تلویزیون بی.بی.سی گفت: استانداردها به شکلی باورنکردنی بالا تعیین می شوند.

او اظهار کرد، طرح های پیشنهادی در پارلمان مشکل ساز هستند زیرا دادگاه عالی انگلیس منابع برای تحقیق درباره اتهامات نسل کشی را ندارد.

او گفت: فکر می کنم یک مساله دومی وجود دارد که واقعا مرتبط است به آنچه که ما درباره اتفاقاتی که در سین کیانگ می افتد می دانیم.

راب گفت: ما نباید واقعا مساله سیاسی اینکه شما وارد مذاکرات تجارت آزاد با چه کسی شوید را به دادگاه ها واگذار کنیم. این چیزی است که قانونگذاران پارلمان باید دولت را در قبال آن پاسخگو کنند و ما کاملا آن را می پذیریم.

انتهای پیام