• یکشنبه / ۲۸ دی ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۶
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99102820547
  • خبرنگار : 71605

داده‌های یک نظرسنجی نشان داد:

حمایت اکثر آمریکایی ها از "متهم کردن" ترامپ برای تحریک شورش کنگره

حمایت اکثر آمریکایی ها از "متهم کردن" ترامپ برای تحریک شورش کنگره

نظرسنجی واشنگتن‌پست و ای‌بی‌سی نیوز نشان داد ۵۴ درصد آمریکایی‌ها باور دارند دونالد ترامپ باید بابت تحریک شورش در جمعیتی که هفته گذشته به کنگره حمله کردند، متهم شود.

به گزارش ایسنا به نقل از هیل، اکثریت افراد شرکت‌کننده در نظرسنجی باور دارند ترامپ باید متهم شود و ۵۶ درصد نیز گفتند ترامپ باید از کار خود برکنار شود و مجاز به نامزد شدن مجدد نباشد.

با این وجود، اختلاف جدی بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان بر سر اینکه آیا ترامپ باید مجاز به نامزدی مجدد برای کاخ سفید باشد یا خیر، وجود داشت.

در بین دموکرات‌ها، ۸۹ درصد گفتند ترامپ باید از ریاست جمهوری برکنار و برای نامزدی مجدد رد صلاحیت شود، این در حالی است که ۸۵ درصد جمهوری‌خواهان فکر نمی‌کردند باید منعی برای نامزدی مجدد رئیس جمهور وجود داشته باشد.

ترامپ روز چهارشنبه برای دومین بار به اتهام تحریک شورش، استیضاح شد. سنا تا پس از تحلیف جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا، به استیضاح رأی نخواهد داد.

۱۰ نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح ترامپ رأی دادند، اما اکثریت گسترده‌ای رأی ندادند که بر اختلافات حزبی جاری در نظرسنجی تأکید دارد. تمام دموکرات‌های این مجلس به استیضاح ترامپ رأی دادند.

در این نظرسنجی، تنها ۱۸ درصد جمهوری‌خواهان گفتند که باور دارند این حزب باید از رهبری دونالد ترامپ خارج شود، در حالی که ۷۶ درصد آن‌ها باور داشتند حزب جمهوری‌خواه باید به پیروی از رهبری ترامپ ادامه دهد.

برای استیضاح ترامپ، آرای اکثریت دو سوم در سنا نیاز است. این مقدار نیازمند آن است که دست‌کم ۱۷ جمهوری‌خواه به استیضاح رأی دهند.

این امر همچنین می‌تواند باعث رأی دوم برای منع ترامپ از نامزدی ریاست جمهوری شود. برای تصویب این رأی دوم، تنها تأیید اکثریت لازم است.

انتهای پیام