• یکشنبه / ۲۸ دی ۱۳۹۹ / ۰۰:۵۷
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 99102820435
  • منبع : نمایندگی ایلام

مدیرعامل شرکت پالایش گاز استان خبر داد:

تولید اتان با خلوص ۹۸ درصد در پالایشگاه گاز ایلام

تولید اتان با خلوص ۹۸ درصد در پالایشگاه گاز ایلام

ایسنا/ایلام مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: گاز اتان با خلوص ۹۸ درصد در این واحد صنعتی تولید می شود و در حال حاضر تحویل واحد الفین پتروشیمی ایلام می گردد.

 دکتر " روح الله نوریان" اظهار کرد: اتان یکی از محصولات با ارزش پالایشگاه گاز ایلام است که در طراحی اولیه بعنوان خوراک پتروشیمی ایلام در نظر گرفته شده است.
وی گفت: قبل از راه اندازی واحد الفین پتروشیمی ایلام، این محصول به عنوان گاز سوخت پالایشگاه و مابقی آن به همراه گاز طبیعی به خط سراسری تزریق می شد.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام خاطرنشان کرد: اتان یکی از ۵ محصول پالایشگاه گاز ایلام می باشد که بر اساس طراحی به همراه دو محصول میعانات گاز و گاز مایع خام برای ایجاد ارزش افزوده به عنوان خوراک در اختیار پتروشیمی ایلام قرار می گیرد .
نوریان با اشاره به اینکه این محصول توسط خط لوله ۱۲ کیلومتری به پتروشیمی ارسال می شود، گفت: ظرفیت طراحی پالایشگاه گاز ایلام در فاز اول به میزان ۳۳۰ هزار مترمکعب در روز و در فاز دوم ۵۵۰ هزار مترمکعب در روز است.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی پالایش گاز ایلام، وی تاکید کرد: این ماده در پتروشیمی ایلام به محصول با ارزش اتیلن تبدیل خواهد شد.

انتهای پیام