• شنبه / ۲۷ دی ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۱
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99102720027
  • خبرنگار : 50028

یک مسئول:

طرح رصد معلولیت‌ها در خراسان جنوبی اجرایی می‌شود

طرح رصد معلولیت‌ها در خراسان جنوبی اجرایی می‌شود

ایسنا/خراسان جنوبی معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان جنوبی گفت: همزمان با شش استان دیگر طرح رصد معلولیت‌ها(انواع کم توانی) در خراسان جنوبی اجرا می‌شود.

حسن شرفی در گفت‌وگو با ایسنا از انجام طرح تعیین شیوع و علل انواع کم توانی یا همان طرح رصد معلولیت‌ها بصورت پایلوت در خراسان جنوبی خبرداد وگفت: این طرح جزء اقدامات پیشگیرانه بهزیستی در کشور بوده و در استان خراسان جنوبی نیز با هدف تعیین میزان شیوع انواع کم توانی معلولیت‌های مرتبط با آسیب و شناسایی عوامل مرتبط با شیوع کم توانی و پیشگیری از آن اجرا می‌شود.

وی افزود: نیروهای آموزش دیده و پرسشگران مجرب بخش غیردولتی تحت نظارت بهزیستی به عنوان بازوی اجرایی این طرح از نیمه دی ماه تا حداکثر دو ماه ضمن مراجعه به در منازل هم استانی‌ها، اطلاعات مورد نیاز را از خانوادها دریافت و ثبت می‌کنند.

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان جنوبی با درخواست از هم استانی‌ها، برای همکاری با پرسشگران که با لباس فرم و کارت شناسایی به منازل  مراجعه خواهند کرد ابراز امیدواری کرد: با اجرای مطلوب این طرح شاهد بهبود مداخلات پیشگیرانه برای کاهش میزان شیوع معلولیت‌ها دراستان باشیم.

انتهای پیام