• جمعه / ۲۶ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۰
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99102619565
  • خبرنگار : 50145

امام جمعه ماکو:

راهبرد دشمن ایجاد تفرقه بین مسلمین است

راهبرد دشمن ایجاد تفرقه بین مسلمین است

ایسنا/آذربایجان غربی امام‌جمعه ماکو گفت: فیلم «یوم العذاب» ساخته آمریکا باهدف شعله‌ور سازی جهنم تفرقه بین اقوام و مذاهب صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد هاشمی، امروز ۲۶ دی ماه در بخشی از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ماکو با اشاره به اینکه امروز راهبرد دشمن در ایجاد اختلاف بین مسلمین است، افزود: به دست یک شیعه‌ی انگلیسی فیلمی در آمریکا با بازیگران آمریکائی، به نام «یوم العذاب» ساخته می‌شود که این فیلم به معنای واقعی فیلمی برای شعله‌ور سازی جهنم تفرقه بین اقوام و مذاهب است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه مهم‌ترین هدف این فیلم، نسبت دادن گروه‌های تکفیری به اهل سنت است، افزود: با این کار می‌خواهند بین اهل تشیع و تسنن اختلاف نگرشی و دینی ایجاد کنند.

به گفته حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشمی شیعه انگلیسی و سنّی آمریکایی مثل هم هستند لذا همه، دو لبه‌ی یک قیچی بوده و سعی‌ دارند که مسلمان‌ها را به جان هم بیندازند.
به گزارش ایسنا، وی همچنین در بخشی از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با تأکید بر ویژگی شخصیت حضرت فاطمه در سبک زندگی اسلامی اظهار کرد: رفتار با عشق و محبت به پیامبر اکرم و مردم که جز ضروریات زندگی خوب است در زندگی این بانوی پاک و اطهر شکوفا شده بود لذا جوان امروزه باید با الگو قرارگیری از آن بانو در برابر گرایشات فرهنگ غربی باقدرت بایستد.
انتهای پیام