• جمعه / ۲۶ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۵
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99102619558
  • خبرنگار : 50028

امام جمعه بیرجند:

مردم خراسان جنوبی با فرهنگ خود در مقابله با کرونا خوش درخشیدند

مردم خراسان جنوبی با فرهنگ خود در مقابله با کرونا خوش درخشیدند

ایسنا/خراسان جنوبی امام جمعه بیرجند گفت: مردم با فرهنگ و متدین در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مصوب ستاد کرونا درخشیدند که این امر قابل تقدیر است.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، امروز جمعه ۲۶ دی در خطبه‌های نخستین نماز جمعه بیرجند در سال ۹۹ با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ۱۹ دی امسال اظهار کرد: ایشان در بیاناتی حکیمانه فرمودند که برجام برای ما مساله نیست، آنچه باید انجام شود اینکه تحریم‌ها برداشته شود و خوشبختانه مجلس شورای اسلامی در این راستا مصوبه خلیی خوبی داشت و دولت را در جهت اجرای این مصوبه مکلف کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه ویروس استکبار بدتر از ویروس کرونا است، افزود: امیدوارم ویروس استکبار، نسل‌کشی و ویرانگری را هم پشت سر بگذاریم؛ برای گام دوم انقلاب در شرایط کشور، منطقه و بین‌الملل تغییراتی حاصل شود و زمینه ظهور حضرت صاحب‌الزمان(عج) فراهم و بشر، مظلومین و مستضعفین از شر غول‌های بیابانی که بر نوع بشریت مسلط شدند، نجات پیدا کند.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: سه دیدگاه متفاوت برای شناخت انسان وجود دارد که تشخیص و تمیز آن کار آسانی است؛ دیدگاه اول کسانی هستند که برداشت افراطی آنان نسبت به انسان، این است که همه ارزش‌ها در جنبه‌های روحی انسان خلاصه می‌شود از جمله تفکر صوفی‌های مذهبی است که عرصه را بر جنبه‌های مادی تنگ می‌کنند.

عبادی افزود: آنان زندگی را بر تمام جنبه‌های مادی تنگ کردند و زندگی‌شان شامل ریاضت‌های سخت همراه با شکنجه بدن است، اما در دیدگاه دوم متاسفانه شامل اکثر انسان‌ها است و در این دیدگاه بعد معنوی و ارزش ‌روحی انسان نادیده گرفته شده و انسان در زندگی حیوانی خلاصه می‌شود.

وی با بیان اینکه در این دیدگاه همه کرامات انسانی و الهی ریزش پیدا می‌کند و از انسان موجودی تصور می‌شود که پست‌ترین حیوان است، تصریح کرد: از نگاه طرفداران این دیدگاه اگر ارزش و کمالی برای انسان است به زندگی مادی، هوای نفس، شکم و اقتصاد خلاصه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه زندگی که امروز دنیای غرب و کمونیسم شرق از آن سر درآورده‌اند از جمله دیدگاه مادی انسان است، افزود: در دیدگاه سوم دین خدا مظهر حکمت خداوند است و هیچ چیز بیهوده آفریده نشده بلکه خداوند انسان را به عنوان اشرف مخلوقات برای سیر الی الله آفریده و در مسیر سیر الی الله ابزار مادی وجود دارد.

عبادی بیان کرد: در این دیدگاه تمام زندگی انسان از نظر اندیشه دینی عبادت است و در این دیدگاه همه عالم و امور نظم خاص خود را دارد و اگر هر اموری به غیر از فلسفه خلقت خداوند به‌کار گرفته شود، گناه و انحراف است.

وی اظهار کرد: آن قدر امور مادی در دین اهمیت دارد که اگر انسان در مقام دفاع از مال خود در مقابل دزدی دفاع کرد و کشته شود، شهید محسوب می‌شود.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی با شجاعت، درایت و الهامات و هدایت الهی در برابر استکبار جهانی از جامعه بشری در حال دفاع است که این نوع دفاع، محافظت از کیان انسان و اسلام است، تصریح کرد: برخلاف کسانی که در مقابل دشمن کوتاه آمدند و بعد از یک تجربه تلخ ولی آموزنده، الحمدالله مساله غنی‌سازی ۲۰ درصد هم مجدد شروع شد.

عبادی با بیان اینکه استکبار دچار مرگ تدریجی شده و اکنون به او تنفس مصنوعی می‌دهند، اظهار کرد: مانورهای پهبادی، دریایی و نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هم به موقع بود و این اقدام در مقابل صحنه‌سازی‌هایی که دشمن و دشمن پرستان انجام می‌دادند، بسیار بجا است.

وی به شرایط کشور در دوران شیوع کرونا نیز گریزی زد و گفت: جای شکرگزاری دارد که بعد از ۱۰ ماه و به جهت رعایت بهداشت عمومی، نماز جمعه مرکز استان برگزار می‌شود و تلاش‌های مردم استان بابت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌ها، مساجد و مراسم مختلف و امروز در نماز جمعه جای تقدیر دارد چراکه در این شرایط رعایت ضوابط بهداشتی برای حفظ جان مردم امری لازم و واجب است.

انتهای پیام